11:28 - 1396/08/30
روحانی در پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز:

کمک به آنهایی که در شرایط سخت قرار گرفته‌اند وظیفه همه ما است

کمک به آنهایی که در شرایط سخت قرار گرفته‌اند وظیفه همه ما است

رئیس جمهور گفت: غم هموطنان و یاران، برادران و خواهرانمان غم همه ما است و کمک به آنهایی که در شرایط سخت قرار گرفته‌اند وظیفه همه ما است.

به گزارش کارگرآنلاین، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در پنجمین کنگره سراسری خانه کارگر، گفت: ما در ایران در عزاداری‌ها سنگ تمام می‌گذاریم و هر آنچه لازم است ادای وظیفه می‌کنیم اما در تولدها و میلادها حد متوسط را مراعات می‌کنیم و ظاهراً فکر می‌کنیم شادی و سرور جزو دین ما نیست.

وی ادامه داد: دین ما دین نشاط، سرور، لبخند، صلح و دین دوستی و برادری است. در سالی در همین ایام در آفریقا بودم تقریباً مسلمانان آنجا کل این ماه را جشن می‌گرفتند. امیدواریم ما هم همانطور که در عزاداری‌ها با همه وجودمان به خاندان رسالت احترام می‌گذاریم در شادی‌ها هم بتوانیم در حد لازم ادای وظیفه کنیم.

رئیس جمهور خطاب به شرکت‌کنندگان به پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز، اظهار داشت: این ماه را به شما کشاورزان عزیز و شمایی که مهمترین امنیت را یعنی امنیت غذایی را برای ما فراهم می‌کنید که آرامش جامعه ما در سایه تلاش، بازوان قدرتمند شماست تبریک می‌گویم. اگر کشور روزی برای مواد غذایی‌اش دچار اضطراب و نگرانی باشد می‌دانید چه وضعی پیش می‌آید. قحطی چیز بسیار بدی است و الحمدالله خداوند این بلا را از سر ملت ما سالیان درازی است که رفع کرده است.

روحانی خاطرنشان کرد: از مردم ایران و به خصوص از مردم پهلوان کرمانشاه قدردانی می‌کنم که در این زلزله غم‌بار آن هم زلزله 7.3 ریشتری که بسیار شدید و مخرب است همه در کنار هم بودند و در کنار هم هستند. غم هموطنان و یاران، برادران و خواهرانمان غم همه ما است و کمک به آنهایی که در شرایط سخت قرار گرفته‌اند وظیفه همه ما است.

رئیس جمهور بیان داشت: نمی‌خواهم بگویم حرکت ما در این شرایط سخت بی‌نقض بوده اما حرکت خوبی انجام شده است،‌ همه مقام‌های مسئول، ارگان‌های دولتی، نیروهای نظامی و همه مردم به ویژه مردم استان‌های مختلف این کشور تلاش و کوشش کرده‌اند و چقدر زشت است از برخی از رسانه‌های خارجی که گاهی هم خود را می‌خواهند طرفدار مردم ایران قرار دهند در روز سخت مردم به جای اینکه به فکر مردم باشند و می‌خواهند حمایتی از مردم ایران کنند به فکر ایجاد اختلاف در میان مردم نباشند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ما ملت بیداری است تصریح کرد: ملت ما هوشیار و متحد است، دولت چیزی جز نمایندگی مردم ندارد. دولت تمام قدرتش نمایندگی از طرف مردم است. دولت منتخب مردم و با رأی مردم مسئولیت‌ را می‌پذیرد. هیچ گاه بین دولت و مردم فاصله‌ای وجود ندارد. هر آنچه ما انجام می‌دهیم از پول شما است. اگر دولت می‌گوید در فلان جا کار عمرانی و آبادانی انجام می‌دهد با پول مردم است. خزانه تعلق به ملت دارد و دولت به نمایندگی از سوی مردم تلاش و کوشش خود را انجام می‌دهد.

روحانی اضافه کرد: انشاءالله با تلاش ملت و دولت غم از سیمای مردم داغدیده و مصیبت‌دیده بخش‌هایی از استان کرمانشاه که دچار مصیبت شده‌اند رفع شود. صبر را باید خدا بدهد به کسانی که عزیزانشان را از دست داده‌اند اما چیزهایی را ملت و دولت در کنار هم جبران خواهند کرد.

رئیس جمهور بیان داشت: نکته دیگر تشکر از همه رزمندگان اسلام، دیپلمات‌های کشور، دولت و ملت، رهبری معظم انقلاب، نیروهای مسلح، ملت ایران، عراق، سوریه و لبنان به خاطر پایان گروهی که جز شر و نکبت ویرانی و آدم‌کشی و توحش چیزی را به همراه نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: گروهک تروریستی که توسط قدرت‌های بزرگ و توسط برخی کشورهای مرتجع منطقه ارتزاق شده‌اند و مسلح شده‌اند و پول به آنها داده شد آنچه در موزه‌های عراق و سوریه تاراج کردند توسط همان دولت‌ها در بازار فروختند و ای کاش به همین اکتفا می‌شد و تنها آثار موزه‌ها را می‌فروختند. دختران مردم را هم بردند و در بازار فروختند. جنایتی کردند که روی جنایتکاران تاریخ را سفید کردند. آدم‌ها را زنده زنده در قفس سوزاندند و شما دیدید که چه کردند.

روحانی با تأکید بر اینکه بهترین جوانان این منطقه با خنجر سر بریدند، گفت: این گروه به هیچ کس رحم نکردند، هیچ وقت ما فکر نمی‌کردیم در قرن بیست و یکم جنایتکاران این چنین وحشی و مورد حمایت قدرت‌های بزرگ غربی‌ها و به ویژه آمریکا و مخصوصاً رژیم غاصب صهیونیستی قرار بگیرند و این همه جنایت کنند و چه فکرها به سر نداشتند.

رئیس جمهور اظهار داشت: اربابان آنها فکر می‌کردند که اینها برای سالیان دراز در این منطقه می‌مانند و اختلاف و آدم‌کشی را ادامه می‌دهند الحمدالله با عنایات پروردگار و مجاهدت ملت‌های منطقه امروز می‌توانیم بگوییم این شر یا از سر مردم برداشته شده است و یا خیلی کم شده است البته آثار این گروهک هنوز ادامه خواهد داشت اما اساس بنیان اینها کنده شده است و این کار، کار بسیار عظیم و بزرگی بود.

وی تصریح کرد: این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب، نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به نیروی قدس و برادر عزیزمان سردار سلیمانی که بسیار در این راه زحمت کشیدند و به همه نیروهایی که تلاش کردند، کوشش و کمک کردند و همین‌طور به دیپلمات‌های ما که تلاش کردند و تلاش می‌کنند به ویژه در اجلاس‌های آستانه برای اینکه این منطقه را به صلح و ثبات برگردانند تبریک می‌گویم. در همین راه فردا اجلاس مهمی در کشور روسیه با حضور رؤسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه برای آینده و امنیت سوریه و منطقه جمع می‌شوند.

روحانی اظهار داشت: این یک خبر خوشی برای مردم ایران و منطقه است البته کار اصلی را مردم و ارتش سوریه، مردم و ارتش عراق و مردم لبنان انجام دادند. کشورهایی هم در اینجا یاری و کمک کردند از جمله جمهوری اسلامی ایران به خاطر اینکه این وظیفه همه ما بود در قبال این جنایت بزرگی که در منطقه داشت رخ می‌داد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: جای بسی تأسف است که در این شرایطی که مردم منطقه کار بزرگی را انجام دادند وزرای خارجه یک تشکیلات پوسیده، کهنه، بی‌رمق و بی‌اثر به نام اتحادیه عرب دور هم جمع بشوند و تمام فکر و ذهنشان این باشد که عربستانی که این همه بر مردم یمن جنایت روا داشته و هر روز آنها را بمباران می‌کند اظهار تأسف کنند که چرا مردم یمن موفق شدند در پاسخ آن همه بمباران یک موشکی را پرتاب کردند به ریاض خورده است، همه هم و غمشان این بود. واقعاً نشان می‌دهد که در دنیای امروز امتحان خداوند امتحان بزرگی است، این یک آزمایش بزرگ بود.

وی بیان داشت: آن وقتی که مردم عراق به دست داعش گرفتار شدند این اتحادیه عرب کجا بود آن وقتی که مردم سوریه را در حلب و دیرالزور سر می‌بریدند این اتحادیه عرب کجا بود؟ آن روزی که مردم یمن درگیر بمباران شدید بوده و هنوز هم هستند این اتحادیه عرب کجا بود؟ آن روزی که در ارتفاعات عرصال لبنان تروریست‌ها القاعده و داعش حاکم شده بودند و مردم لبنان را تهدید می‌کردند این اتحادیه عرب کجا بود؟

روحانی در مورد بی‌کفایتی اتحادیه عرب، گفت: این همه مردم فلسطین که ظلم می‌بینند این اتحادیه عرب کجاست؟ واقعاً جای تأسف و تأثر است که یک عده که خودشان را مسلمان و عرب می‌نامند دور هم جمع بشوند و ابراز تأسف کنند که یک ملت مظلوم توانسته یک پاسخ دندان‌شکن بدهد، تمام تأسف‌شان این است که مردم، ارتش و مبارزین یمن موفق شدند یک موشک اسکادی که در انبار داشتند بردشان را افزایش داده است. تمام غصه‌شان این است.

رئیس جمهور با طرح این سوال که مردم عربستان عرب هستند و مردم یمن، سوریه، عراق، لبنان، فلسطینیان عرب نیستند، ادامه داد: این هم نشان دیگری بود از اینکه در دنیای امروز ما باید روی پای خودمان بایستیم. قدرت ملی ما، نظامی، اقتصادی و امنیت غذایی هم باید توسط خودمان ساخته شود. من بسیار خوشحالم که کشاورزان عزیز ما در طول این 5 سال گذشته یعنی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون موفقیت‌های خوبی را به دست آوردند.

وی خاطرنشان کرد: البته همان‌طور که آقای کلانتری اشاره کردند ما کشاورزی پایدار می‌خواهیم و منابع غذایی پایدار می‌خواهیم، منبع اصلی ما در مسأله غذا و محصولات کشاورزی به معنی عام کلمه آب و خاک است. این دو سرمایه بسیار ارزشمندی است.

روحانی بیان داشت: ما نمی‌دانیم خاک خوب چه نعمت و منبع عظیمی است، ما باید از خاک‌ حراست و حفاظت کنیم و نگذاریم فرسوده شود. خاک مستعد کشاورزی یک نعمت بزرگ است.

فارس

https://kargaronline.ir/news-details/68492/ telegram facenama cloob hammihan
مرتبط ها
نظرات کاربران
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
کلیه حقوق محفوظ میباشد