پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:22 - 1400/07/21

قتل زن میانسال به دست پسر روانی‌اش

حوادث/رسیدگی به پرونده قتل زن میانسال به‌دست پسر روانی‌اش در حالی ادامه دارد که فرزندان مقتول با حضور در دادگاه کیفری استان تهران خواهان دریافت دیه مادرشان از بیت‌المال شدند.

حدود 3 سال قبل زن ۵۵ ساله‌ای به‌ نام مینا در خانه‌اش در شرق تهران به‌ قتل رسید. پس‌از حضور مأموران در محل جنایت دختر مقتول گفت: یکی دو روز از مادرم خبر نداشتم نگرانش شدم وقتی به خانه‌اش رفتم هر چه در زدم باز نکرد به ناچار با کلید یدک در را باز کردم و ناباورانه با جسد خونین مادرم رو‌به‌رو شدم. بعد متوجه شدم که برادرم شاهین در اتاق خوابیده است به‌سراغش رفتم و او در عین خونسردی گفت که مادر را کشته است.

  • دختر قربانی در ادامه افزود: شاهین سال‌هاست از بیماری روانی رنج می‌برد و جنون دارد. چند بار او را در بیمارستان بستری کردیم ولی نتیجه بخش نبوده. آخرین بار هم او را به مرکز نگهداری از بیماران روانی بردیم اما نمی‌دانم چرا او را رها کردند و به خانه برگشت و این جنایت را رقم زد.
  • به‌دنبال اظهارات این زن، پلیس به بازجویی از شاهین پرداخت. پسرجوان به قتل مادرش اعتراف کرد و گفت: نیمه شب مادرم را با چاقوی آشپزخانه کشتم و سپس چاقو را شسته و سرجایش گذاشته و خوابیدم.

پس‌از آن متهم به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پس‌از معاینات بالینی؛ جنون وی را تأیید کردند. در حالی که تأیید شده بود که متهم هنگام ارتکاب جرم مسئولیت کیفری نداشته، اولیای دم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و خواستار دریافت دیه از صندوق بیت‌المال شدند.

در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: hadese24
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران