پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:46 - 1400/07/21

از خوش نشینی مستاجران تا زیاده خواهی موجران/ کلاه غیرقانونی رهن و اجاره‌های اینترنتی

کارگر آنلاین/قانون ضرورت تمدید اجاره نامه منازل با بیست درصد افزایش بها، ضد و نقیض هایی را به همراه آورده است.

 چندی پیش باتوجه به مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، براساس مصوبه ای کشوری موجران(صاحبان خانه) ناگزیر به تمدید اجاره نامه منازل شان شدند و مقرر شد که شوراهای حل اختلاف نیست درصورتی که کار به شکایت کشید، رای به تخلیه ندهند.

یکی از شهروند خبرنگاران ما می گوید: من مستاجر هستم و خواستم یک سال دیگر در منزل بمانم اما صاحبخانه توانست حکم تخلیه ما را بگیرد.

از طرفی شهروند دیگری که صاحبخانه است، می گوید: مستاجر من کرایه را به موقع پرداخت نمی کند و محل درآمد من نیز همین اجاره خانه است اما سرجایش نشسته می گوید برو شکایت کن کسی با من کاری ندارد.

قمی، رئیس اتحادیه املاک کرج  در این باره با بیان این که مسائل به مالک و مستاجر به حوزه شورای حل اختلاف مربوط است، به خبرنگار ما گفت: اجاره نامه مستاجرانی که کرایه های خود را به موقع پرداخت کرده و مشکلی با صاحبخانه نداشته اند براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا یک سال با بیست درصد افزایش اجاره تمدید می شود.

او افزود: موجران اگر به شورای حل اختلاف مراجعه کنند، رای برای عدم تخلیه منازل صادر نمی شود.

رئیس اتحادیه املاک کرج گفت: مالک تنها درصورتی که خانه را برای خودش یا فرزندش بخواهد؛ می تواند حکم تخلیه دریافت کند.

او افزود: برخی شرکت ها و صفحات مجازی اقدام به اجاره مسکن با وعده ارائه کد رهگیری می کنند اما این تخلف است و تنها املاک می توانند کد رهگیری ارائه کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران