پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00015:55 - 1400/07/25

جیمز کلاهبردار جلوی سفارتهانه ها به آخر خط رسید / زنان طعمه سفیر قلابی می‌شدند

حوادث/پلیس امنیت پایتخت از دستگیر شدن یک کلاهبردار معروف به جیمز که خود را به یکی از سفارتخانه‌ها منتسب کرده بود؛ خبر داد.

معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت گفت: این کلاهبردار ۳۲ ساله که با اغفال طعمه‌های خود کلاهبرداری و سرقت می‌کرد؛ با تلاش پلیس امنیت دستگیر شد.

سرهنگ راستی افزود: این کلاهبردار سابقه دار با تردد در مناطق شمالی کشور اقدام به پرسیدن نشانی از خانم‌های موردنظر می‌کرد و خودش را به عنوان سفیر یا دیپلمات یک سفارتخانه جا می‌زد که قصد دارد نشانی بپرسد و با گرفتن تلفن همراه آنان اقدام به شماره گیری تلفن خود می‌کرد و بعد از معرفی خود محل را ترک می‌کرد.

  • وی گفت: بعد از ساعتی، چون شماره تلفن فرد موردنظر را به دست آورده بود به وی زنگ می‌زد نه به عنوان جیمز بلکه به عنوان پژمان ملکی مترجم و اینکه از سوی آقای جیمز تماس گرفته است و قصد خواستگاری و ملاقات را دارد.
  • سرهنگ راستی افزود: این فرد کلاهبردار مسلط به زبان انگلیسی و عربی است و با جلب اعتماد طعمه‌های خود اقدام به سرقت و کلاهبرداری می‌کرد.

 وی با بیان اینکه این فرد کلاهبردار تاکنون به هیچ کشور خارجی سفر نکرده است، گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از وی شکایت کردند و متاسفانه کلاهبردار سابقه دار است که در مورد آخر در سال ۹۸ با قید وثیقه آزاد می‌شود.

 معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت افزود: در چهار مورد قبل نیز به همین شیوه و با عنوان یک مرد عرب اقدام به کلاهبرداری می‌کرده است.

 سرهنگ راستی گفت: جیمز تاکنون به سرقت و کلاهبرداری به میزان ۵ میلیارد تومان اعتراف کرده است.

 وی ادامه داد: حکم قضایی برای نشان دادن تصویر ایشان وجود دارد تا اگر کسی این فرد را شناخت و مورد اخاذی و کلاهبرداری واقع شده است؛ به نشانی کوی نصر، جنب کلانتری ۱۳۷، عملیات پلیس امنیت مراجعه کند.

منبع: hadese24
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران