پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00012:08 - 1400/08/03

لزوم افزایش خدمات درمانی کارگران و بازنشستگان در مناطق محروم/ شصت هزار بیمه شده یک بیمارستان یا درمانگاه باکیفیت ندارند!

کارگر آنلاین | تشکل‌های صنفی مریوان در نامه‌ای خطاب به مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان، خواستار ساخت یک بیمارستان تامین اجتماعی شدند.

تشکل‌های صنفی مریوان در نامه‌ای خطاب به مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان، خواستار ساخت یک بیمارستان تامین اجتماعی شدند.

 تشکل‌های کارگری مریوان و سروآباد از جمله انجمن صنفی کارگران ساختمانی این استان، در نامه‌ای به مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی کردستان، خواستار ساخت یک بیمارستان برای بیش از شصت هزار بیمه شده این منطقه شدند.در این نامه آمده که مریوان تنها یک درمانگاه کوچک تامین اجتماعی دارد که خدمات دندانپزشکی را حذف کرده است.میکائیل صدیقی (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد) در ارتباط با این نامه و کمبود خدمات درمانی در این شهرستان به ایلنا گفت: ما تشکل‌های کارگری مریوان در این نامه که رونوشت آن را به تمام مقامات فرستادیم، خواستار افزایش خدمات درمانی تامین اجتماعی شدیم. سروآباد اصلاً درمانگاه یا مرکز درمانی تامین اجتماعی ندارد؛ درمانگاه مریوان نیز فقط صبح تا ظهر باز است و خدمات سرپایی ارائه می‌دهد. هیچ خدماتی مثل سونوگرافی یا دندانپزشکی ندارد؛ حتی دندانپزشکی آن به تازگی تعطیل شده است.

درمانگاه تامین اجتماعی مریوان تیپ دو است و تمام درمانگاه‌های تیپ دو براساس قانون باید تبدیل به بیمارستان شوند و درخواست ما در این نامه حول همین موضوع است.وی افزود: متاسفانه خدمات درمانی تامین اجتماعی در مناطق محروم کشور بسیار کم است و توجهی به درمان کارگران و بازنشستگان استان‌های محروم و مرزی کشور نمی‌شود. انتظار داریم سازمان تامین اجتماعی توجه بیشتری به درمان بیمه‌شدگان در نقاط دورافتاده کشور داشته باشد؛ کارگران و بازنشستگان در همه کشور باید دسترسی یکسانی به خدمات درمانی رایگان داشته باشند نه اینکه در برخی مناطق مجبور باشند سفر چند صد کیلومتری برای دسترسی به امکانات داشته باشند.صدیقی در پایان تاکید کرد: امیدواریم به زودی شاهد افتتاح یک بیمارستان تامین اجتماعی با امکانات درمانی مکفی در مریوان و سروآباد باشیم.

نامه 

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران