اخبار اقتصادی
چاپ00017:54 - 1400/08/09

شوک اقتصادی محسن رضایی و رئیسی بالاخره رو شد / کارت جدید رفاهی آمد

کارگر آنلاین | معاون اقتصادی رئیس جمهور گفته است: آذر ماه اخبار خوبی برای مردم داریم. یک گمانه پرداخت کارت رفاهی است. گمانه بعدی تامین کسری بودجه دولت از طریق عرضه اولیه شرکت‌های دولتی در بورس است که به زعم دولت می‌تواند موجب کاهش تورم شود.

 معاون اقتصادی رئیس جمهور گفته است: آذر ماه اخبار خوبی برای مردم داریم. مجموعه دولت نیز همواره از کمک به معیشت خانوار گفته‌اند. محسن رضایی نیز از طرفداران افزایش مبلغ یارانه‌هاست.

به نظر می‌رسد این خبر خوب معاون اقتصادی رئیس‌‌جمهور برای مردم از جنس یارانه باشد. البته گمانه دیگری نیز مطرح می‌شود که شاید دولت قصد دارد برای تامین کسری بودجه اموال مازاد خود را در بورس عرضه کند و از این طریق مردم سهامدار شرکت‌های دولتی شوند.

خبر خوب رضایی درباره کارت رفاهی‌ست؟

  • از ماه‌ها قبل رئیس‌جمهور دولت سیزدهم وعده اعطای کارت رفاهی در آذر امسال را وعده داده است.
  • آنطور که رئیس جمهور وعده داده به ۵ دهک اول جامعه کارت رفاهی پرداخت می‌شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.
  • یعنی خانوار پنج نفره‌ای که در سه دهک اول باشد یک کارت اعتباری دریافت می‌کند که هر ماه یک میلیون تومان شارژ می‌شود. اگر همین خانواده پنج نفره در دهک چهار و پنج باشد، کارت اعتباری که می‌گیرد ماهانه ۷۵۰ تومان اعتبار دارد.
  • در این برنامه آمده که طرح اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار از آذر امسال اجرایی می‌شود.
منبع: تجارت نیوز
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
امدواریم این کارت رفاهی برای همه مردم ایران باشد و نه فقط برا 60میلیون ایرانی.
طرح خوبی است. ولی خدایی با 200 هزار تومان چه می توان خرید. فقط خرید یک روز است شامل شیر و ماست و پنیر و نان
الان مشکل با این یارانه ها حل میشه
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید