اخبار اقتصادی
چاپ00009:26 - 1400/08/11

شوک جدید تامین اجتماعی به ۴۵ میلیون بیمه شده/ این بیمارستان ها پذیرش نمی کنند

کارگر آنلاین | یک فعال کارگری در قزوین اعلام کرد: افزایش بدهی سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی و بیمارستانی استان قزوین باعث کاهش خدمات به بیمه‌شدگان شده است.

به گزارش کارگر آنلاین ، عیدعلی کریمی با بیان اینکه بهره‌مندی از حداقل خدمات درمانی و بهداشتی حق مسلم بیمه شده تامین اجتماعی استان است، به خبرنگار ایلنا گفت: متاسفانه بدهی سازمان به مراکز درمانی خصوصی سبب کاهش حداقلی خدمات درمانی به بیمه شدگان شده است.

  • او افزود: متاسفانه گزارش‌هایی از جانب برخی بیماران بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی که غالبا کارگران و بازنشستگان هستند، به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه بعد از مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی به دلیل افزایش بدهی‌های سازمان پذیرش نمی‌شوند و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
  • او گفت: بیشترجمعیت استان قزوین را بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به خود اختصاص داده‌اند که تعداد مراکز درمانی ملکی با توجه به این جمعیت بسیار ناچیز است.

به گفته کریمی؛ سازمان تامین اجتماعی با دو بیمارستان جوابگوی بیمه شدگان استان قزوین نیست و پزشکان این مجموعه متاسفانه از یک طرف به بهانه افزایش بدهی‌های سازمان و از طرف دیگر به سبب کاهش و محدودیت‌های بیمه‌ای و همچنین بیمه‌های تکمیلی تمایلی به درمان بیماران در این مراکز ندارند و آنان را به مطب‌های شخصی خود و بیمارستان‌های خصوصی سوق دهند.

او گفت: پزشکان بیمارستان‌های تامین اجتماعی اجازه ندارند به هر دلیلی؛ بیماران به بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌های خود ارجاع دهند. این کار ممنوع است و باید با این پزشکان برخورد شود.

  • این فعال کارگری با اشاره به اینکه در این زمینه هیچ گونه نظارتی از سوی مسئولان تامین اجتماعی وجود ندارد، افزود: تعهدات درمانی سازمان تامین اجتماعی در قبال بیمه شدگانش باید با نظارت کامل انجام شود و نباید حقوق بیمه شدگان در بخش درمان نادیده گرفته شود.

دبیر خانه کارگر همچنین در مورد زیاده‌خواهی و اخذ زیر میزی از سوی برخی پزشکان گفت: اگر این اقدام از سوی برخی از پزشکان ادامه داشته باشد ناچار هستیم  اسامی افرادی که حاضر به اجرای قانون نیستند را منتشر کنیم.

  • کریمی خطاب به سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: سالهاست بیمه شدگان تامین اجتماعی استان علارغم بیان مشکلات درمانی خود به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند بنابراین از شخص مدیرکل سازمان درخواست داریم با سفر به قزوین ضمن برسی مشکلات بیمه‌شدگان برای همیشه به مشکلات درمانی آنها پایان دهد.
  • دبیر خانه کارگر در خاتمه با بیان اینکه ارائه تمامی خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و بیمارستانی بیمه شدگان وظیفه بخش درمان سازمان است، تصریح کرد: تعهدات درمانی سازمان تامین اجتماعی در قبال بیمه شدگانش باید با نظارت کامل انجام شده و نباید حقوق بیمه شدگان در بخش درمان نادیده گرفته شود.

انتهای پیام/

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
این قضیه مختص قزوین نیست در همه نقاط اینگونه هست هیچ درمانگاهی حاضر به قبولی بیمه شده گان تامین اجتماعی نیست برای یک سرما خوردگی پزشکان موضوع بدون استثنا به کرونا متصل میکنند جیب مردم را تا میتوانند خالی می کنند تا پات به درمانگاها میرسه حداقل باید 200 هزار تومان بپردازی و در حال خروج هم میگویند لازمه یه تست هم بدهی ان هم 350 هزار هست یعنی 550 هزار تومان تازه شروع کاره اگر بخوان بخوابوننت یک شب بیمارستان برابر هزینه هتلهای پنج ستاره هست باید با حقوق 3800 بپردازی و سازمان هم هیچ مسئولیتی نداره
سلام.
خدمات درمانی که انجام می شود در مقابل خدمات باید انجام گیرد.
یعنی خدمات در برابر خدمات.
دریغ از یک خبر مسرت بخش تو این مملکت
گل بود به سبزه آراسته شد
بله ادامه بدبختیام. مریضمو باهزار بدبختی انتقال دادم تهران بیمارستان امام خمینی نزدیک به ۲۵ روزم اونجا بستری شد حالا اونجا بیمارستان دولتیه مجهز به همه چی با دکترای باوجدان وپرستاران زحمتکش . حالا کلن هزینه بستری تواین بیستوپنج روزه تهران شد ۷ ملیون همه چیزم حتا پلاسما فرزم اندازه بیمارستان البرز زدن .همه آمپول .قرص آزمایش داخل بیمارستان بود بااین هزینه .۲۰ روزم توبیمارستان البرز با هزینه هشتاد ملیون وبدونه نتیجه .بخدا موندم این مردم کرج دردشونو به کی بگن چرا کسی جوابگو نیست منه کارگر چه جوری این هزینه راباید بپردازم . اخه به چه جرمی. به جرم اینکه دارم بیمه میپردازم .چرا اینقدر بی صاحبه این بیمارستان .یکی چه. مسئول چه مردوم جواب منو بده ...بیمارستان امام خمینی دولتی حساب کرده .۲۵ روزش شده هفت ملیون تومان .بیمارستان البرز کرج برا ۲۰ روزش شده هشتاد ملیون تومان .اخه یکی نیست بگه چرا.... اونم هرچی به این پلاسما ئیه گفتیم فاکتور بده اصلان گوشش بدهکار نشد که نشد منم مریضم حالش خراب مجبور بودم نمیدانم چرا به اندازه سه ماه برام داروگفتن بگیر .همینکه با یه فرغون داروی یخچالی رفتم بیمارستان تهران دکتره گفت اینا چیه گفتم دارو گفت تو دستت چکار میکنه .گفتم این همون پالونیه که تو کرج گذاشتن توپشتم اصلان به جانه بچه ام دکتر همینجوری موند گفت مگه همچین چیزی مگه میشه..به هرحال خیلی چیزایه نا گفتنی دارم که از فشار به سرطان تبدیل میشه خدا به داد این مردم برسه .ای خدا.....
پیشنهاد میکنم رئیس تامین اجتماعی توسط اعضای تحت پوشش و پرداخت کنندگان حق بیمه انتخاب شود.
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید