پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00013:11 - 1400/09/06

شنبه سرخ بورس/ فولاد در صدر منفی‌های بازار

کارگر آنلاین/شاخص کل بورس امروز بیش از ۲۷ هزار واحد ریخت و در کانال ۱٫۳ میلیون واحدی ماندگار شد.

شاخص کل بورس امروز بیش از ۲۷ هزار واحد ریخت و وارد کانال یک میلیون و ۳۶۶ هزار واحد شد. شاخص کل و هم‌وزن به ترتیب ۱٫۹۷ و ۱٫۷۲ درصد افت داشتند. ارزش معاملات امروز حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

فولاد، شستا، فارس و پارس امروز بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل بورس را داشتند و فولاد، شستا و بورس نیز پرتراکنش‌تر بودند.

در حالی که در شروع دومین هفته آذرماه تقریبا تمامی گروه‌های بورسی قرمز بودند، فراکابی‌ها رشد داشتند. افت بورس در اکثر نمادها در حالی اتفاق افتاد که بازار جهانی نیز با ریزش مواجه بود. علاوه بر این مذاکرات وین نیز اتفاق مهم دیگر این هفته است.

گروه شیمیایی، اداره بازارهای مالی و فلزات اساسی برترین گروه‌های صنعتی بازار سهام امروز بودند. پالایش، بورس و امین یکم بیشترین ارزش معاملات امروز و خبهمن، خگستر و پترول بیشترین حجم معامله را داشتند.

فرابورس نیز با ۳۴۱ واحد افت وارد کانال ۱۹ هزار و ۶۲۵ واحد شد. بپاس، آریا و زاگرس بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل فرابورس را داشتند. توسن، فجهان و فرابورس نیز امروز پرتراکنش‌تر از سایر نمادها بودند.

اکثر کارشناسان بازار خوبی را در روزهای آینده متصور نیستند. به عقیده آن‌ها گرچه فروش گسترده‌ای در بازار وجود ندارد، اما صف خریدی هم نیست. بازار در متزلزل‌ترین نقطه قرار دارد. در حالی که دلار همچنان رشد دارد بورس را تحت تاثیر قرار نداده است. سرمایه‌ها از بورس ترسیده‌اند و افراد در تلاشند پول‌های خود را به دارایی ثابت تبدیل کنند.

منبع: تجارت نیوز
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران