پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00009:57 - 1400/09/08

تورم کمرشکن است؛ مزد کارگران جوابگوی هزینه‌ها نیست

کارگر آنلاین/ دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ری تاکید کرد: با توجه به افزایش تورم در هشت ماهه نخست سال جاری، شورای عالی کار باید تصمیمات مناسبی را برای دستمزد ۱۴۰۱ اتخاذ کند.

علی ترکاشوند  گفت: در سالهای گذشته که تورم و گرانی همچون امروز بیداد نمی‌کرد؛ افزایش سالانه مزد کارگران و بازنشستگان تا حدودی مخارج آنان را پوشش می‌داد اما امروز وضعیت معیشتی این اقشار شریف جامعه بحرانی است.

ترکاشوند با تاکید بر جایگاه قانونی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران گفت: هرگونه موارد انحرافی درخصوص مزد کارگر قابل قبول نیست و همه باید به تصمیمات این شورا احترام بگذاریم.

دبیر خانه کارگر شهرستان ری افزود: هیچ سالی کارگران از میزان افزایش حداقل دستمزد راضی نبوده‌اند؛ آنهم به خاطر این است که سال‌هاست مزد سال آینده را بر اساس تورم سال قبل تعیین می‌کنند.

این پیشکسوت جامعه کارگری راجع به وضعیت معیشتی بازنشستگان کارگری نیز گفت: شرایط معیشتی بازنشستگان که یک عمر برای صنعت و اقتصاد کشور تلاش کرده‌اند، در شان آنان نیست و متاسفانه اجرای ماده ۹۶ و۱۱۰ تامین اجتماعی نیز پاسخگوی هزینه‌های سرسام‌آور نمی‌باشد.

این فعال کارگری با طرح این پرسش گفت: یک بازنشسته بعد از گذشت ۲۰ تا ۲۵ سال از زمان بازنشستگی‌اش چگونه با حداقل دریافتی می‌تواند زندگی خانوادگی خود را با چند فرزند دختر و پسر دانشجو و بیکار اداره کند؟

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه