اخبار اقتصادی
چاپ00010:08 - 1400/09/10

۱۱ سناریو برای ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی و بهره‌وری شرکت‌ها

کارگر آنلاین/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: برای ساماندهی صندوق‌ها و افزایش بهره‌وری شرکت‌ها ۱۱ سناریو را بررسی کردیم و اکنون در حال تکمیل آن هستیم.

حجت الله عبدالملکی پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که سرمایه‌گذاری‌های قابل ملاحظه زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانند صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی در حوزه صنعت و معدن است در این جلسه میزان سودآوری و چالش‌های پیش روی این واحدهای صنعتی و معدنی مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نظارت بر عملکرد شرکت‌های مختلفی در حوزه‌های پتروشیمی، فولاد، معادن و زغال سنگ برعهده کمیسیون صنایع و معادن است.

وی ادامه داد: مدیران عامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور و صندوق بازنشستگی فولاد در این نشست، حضور داشته و گزارشی از وضعیت مدیریتی واحدهای صنعتی و معدنی و میزان سودآوری و چالش‌های پیش روی آن‌ها را ارائه کردند.

عبدالملکی تصریح کرد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن نکات مهمی درباره ضرورت افزایش بهره‌وری، شفافیت، مبارزه با فساد و بهبود مدیریت مطرح کردند و هم‌اندیشی خوبی در این جلسه صورت گرفت.

وزیر تعاون همچنین با بیان اینکه برای ساماندهی صندوق‌ها و افزایش بهره‌وری شرکت‌ها ۱۱ سناریو را بررسی کردیم، تصریح کرد: اکنون در حال تکمیل آن هستیم و مقرر است در جلسه دیگر این موضوعات با حضور اعضای کمیسیون مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید