اخبار اقتصادی
چاپ00011:00 - 1400/09/16

کارگران شهرداری کوت عبدالله دست از کار کشیدند/ شورای شهر قبل از انتخابات قولِ مساعدت داده بود

کارگر آنلاین | کارگران شهرداری کوت عبدالله که پیشتر بابت معوقات مزدی خود و پرداختِ علی‌الحساب حقوق بارها اعتراض کرده بودند، دست از کار کشیدند.

کارگران شهرداری کوت عبدالله که پیشتر بابت معوقات مزدی خود و پرداختِ علی‌الحساب حقوق بارها اعتراض کرده بودند، دست از کار کشیدند. 

  • این کارگران حقوق سه ماه شهریور، مهر و آبان خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین سه ماه خرداد، تیر و مرداد به صورت علی‌الحساب حقوق دریافت کرده‌اند. 
  • آن‌ها می‌گویند: هم شورای جدید آمده و هم شهردار تغییر کرده اما متاسفانه هیچ کدام از مطالبات ما پیگیری نشده است و ما همان مشکلاتی که در دوره‌ی قبل داشتیم را در حال حاضر نیز داریم. 
  • به گفته‌ی آن‌ها؛ شورای شهر قبل از روی کار آمدن به آن‌ها قولِ پرداخت حقوق و تبدیل وضعیت داده است. 
  • این کارگران می‌گویند: در حال حاضر شورای شهر به اعتراضات ما توجهی نمی‌کند و شهردار نیز اجازه‌ی ورود ما به محدوده‌ی شهرداری را نمی‌دهد. 
  • به گفته‌ی این کارگران؛ پیشتر قرار شد ما مطالبات خود را از طریق معاون شهردار به گوش شهردار برسانیم و شهردار نیز به گوش پیمانکار برساند اما بعد از گذشت مدت‌ها هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. 
  • این کارگران می‌گویند: قرار است چند ماه دیگر مناقصه‌ی جدید برگزار شود و پیمانکار جدید بیاید اما هنوز پیمانکار قبلی تسویه حساب نکرده است. 

کارگران شهرداری کوت‌عبدالله نگرانند بدون اینکه پیمانکار قبلی حساب خود را با کارگران صاف کند، کار به پیمانکار دیگر واگذار شود. 

این درحالیست که بر اساس ماده ۱۳ قانون کار کارفرمای اصلی – شهرداری – در قبال کارگران مسئولیت تضامنی دارد. یعنی چنانچه شرکت پیمانکاری به وظایف خود در قبال کارگران عمل نکند، کارفرمای مادر مسئول است و نباید از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید