پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00009:17 - 1400/09/17

۲ خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

کارگر آنلاین/هرچند عصر روز گذشته اعلام شد که پنجشنبه مذاکرات ایران از سر گرفته خواهد شد اما شب گذشته دو خبر اثرگذاری خبر مذاکرات را کم‌رنگ کرد.

دیروز عصر زمان مذاکرات جدید رسما اعلام شد که طبق این اعلام قرار است پنجشنبه جاری این مذاکرات دنبال شود. این خبر می‌توانست بر قیمت دلار در بازار امروز تاثیر بگذارد اما انتشار دو خبر دیگر پس از آن، کمی از این احتمال اثرگذاری کم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در آستانه مذاکرات میان ایران و ۱ ۴ و در حالی که دولت بایدن مدام ادعای در پیش گرفتن رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران را دارد، اسامی ۹ فرد و ۴ نهاد ایرانی را به بهانه‌های حقوق بشری به فهرست تحریم‌ها افزود.

 بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی چهار نهاد ایرانی تحریم شده به شرح زیر است:
– نیروی ویژه ضدتروریسم ایران (نوپو)، به دلیل ارتباط با یگان ویژه نیروی انتظامی ایران
– یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به دلیل ارتباط با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
– زندان مرکزی اصفهان به دلیل ارتباط با یگان ویژه نیروی انتظامی ایران
– زندان زاهدان ذیل قانون کاتسا

همچنین بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، اسامی افرادی که در فهرست تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند، عبارتند از:محسن ابراهیمی، به دلیل ارتباط با نیروهای ویژه ضدتروریسم (نوپو)، سید رضا موسوی اعظمی، به دلیل ارتباط با یگان ویژه نیروی انتظامی ایران،حسن کرمی فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی ایران،غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج،لیلا واثقی فرماندار شهر قدس،علی همتیان و مسعود صفدری به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران،صغری خدادادی رییس کنونی زندان بانوان قرچک،محمد کرمی فرمانده پایگاه عملیاتی قدس سپاه پاسداران در زاهدان.

اما خبر دوم چه بود؟

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه هرچند اعلام کرد انتظار دارد روز پنجشنبه مذاکرات هسته‌ای با ایران ادامه پیدا کند، اما مدعی شد: شواهد درباره مذاکرات با ایران دلگرم‌کننده نیست.

لودریان بدون اشاره به اینکه طرف‌ها اروپایی و آمریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای عمل نکردند و متون پیشنهادی ایران در مذاکرات را نپذیرفتند، ادعا کرد: عقیده ما این است که ایرانی‌ها به دنبال بن‌بست مذاکرات هستند.

آیا ممکن است این اخبار قیمت دلار را متاثر کنند یا بازار ارز متاثر از نشست روز پنجشنبه امروز به مانند روز گذشته یک روز تقریبا با ثباتی را پشت سر می‌گذارد.

منبع: تجارت نیوز
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران