اخبار اقتصادی
چاپ00009:38 - 1400/09/17

درمان مشکلات رایج کلیه با فشار دادن چند نقطه بدن

کارگر آنلاین/درمان مشکلات رایج کلیه با طب فشاری ممکن است، فشار برخی نقاط مخصوص بدن برای درمان درد کلیه هنگام ادرار، درمان تکرر ادرار و درمان عفونت های کلیه بسیار تاثیر گذار است.

طب فشاری درمان درد کلیه هنگام ادرار

نگه داشتن ادرار می تواند به دلایل مختلفی مثل مشکلات عصبی، داروهای خاص یا مسدودیت پروستات در مردان اتفاق بیفتد. برای بهبود این علائم باید تحت درمان پزشکی قرار بگیرید و همچنین می توانید دو نقطه را ماساژ دهید:
1. LV8

این نقطه فشار در قسمت داخلی مفصل زانو قرار گرفته است. ماساژ دادن آن ممکن است درد در قسمت پایین شکم را بهبود ببخشد. همچنین مشکلاتی مثل بی خوابی، عرق زیاد، افسردگی و مشکلات پوستی مثل پسوریازیس را درمان کند.
2. UB39

فشار این نقطه در قسمت بیرونی و جلوی زانو است. ماساژ آن نه تنها سختی خروج ادرار را کاهش می دهد، بلکه سفتی در قسمت پایین کمر و اسپاسم عضلانی مداوم در ساق پا و کف دست را می کاهد.

اگر متوجه شدید که در طول روز 4 الی 10 بار دستشویی می روید، این پدیده کاملاً نرمال است اما اگر این تعداد بیش از این باشد، بهتر است که به یک درمانگر مراجعه کنید. تکرر ادرار ممکن است نشان دهنده سنگ کلیه، کیست تخمدان و یا عفونت ادراری باشد. علاوه بر تجویز پزشک و مصرف دارو، ممکن است ماساژ این دو نقطه از بدن بتواند به بهبود حال شما کمک کند :
3. CV4

این نقطه در قسمت مرکزی لگن و تقریباً 7 سانتی متر زیر ناف قرار گرفته است. ماساژ دادن آن می تواند باعث کاهش دفعات نیاز به ادرار شود و همچنین پریود های نامنظم و اسهال را نیز بهبود می بخشد.
4. K3

این نقطه در قسمت بالای استخوان داخلی قوزک قرار دارد. ماساژ دادن این نقطه به تعادل نیاز به خالی کردن مثانه و بهبود دندان درد، حملات آسم و جلوگیری از استفراغ کمک می کند.

التهاب کلیه بر اثر عفونت های باکتریایی ایجاد می شود. علائم آن شامل تب بالا، درد هنگام ادرار و مدت زمان زیاد استراحت قلب است. اگر از این علائم رنج می برید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و همچنین می توانید این دو نقطه را فشار دهید :
5. LU7

این نقطه زیر مچ دست است. می توانید با استفاده از انگشت شصت فاصله دقیق را اندازه گیری کنید. ماساژ دادن این نقطه علائم التهاب کلیه ، میگرن یا گلو درد و درد مچ دست را کاهش می دهد.
6. SP10

برای پیدا کردن این نقطه زانوی خود را خم کنید و کف دست را روی قسمت داخلی زانو قرار دهید. باید یک برآمدگی احساس کنید. اگر سه انگشت خود را به صورت افقی بالای انتهای این برآمدگی قرار دهید، می توانید نقطه فشار را پیدا کنید که تقریباً در قسمت داخلی ران است. ماساژ دادن این نقطه به بهبود التهاب کلیه و علائم آن، درد پریود و آکنه پوستی کمک می کند و از مشکلات مربوط به غده تیروئید جلوگیری خواهد کرد.

نارسایی کلیه مزیتی است که در آن عملکرد کلیه 15 درصد کمتر از حد طبیعی باشد و خونی که به آن ریخته می شود، به درستی تصفیه نشده باشد. علائم آن شامل خستگی، کاهش اشتها و استفراغ است. همچنین ممکن است افراد فشار خون بالا و تپش قلب را نیز احساس کنند. همه علایم به یک باره ظاهر نمی شوند اما اگر هر کدام از آن ها را تشخیص دادید، سریعا باید به یک پزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید دو نقطه زیر را فشار دهید :
7. SP9

این نقطه در قسمت داخلی ساق پا دقیقا زیر زانو قرار گرفته است. می توانید زانوی خود را خم کنید تا راحت تر آن را پیدا کنید اما هنگام ماساژ دادن باید زانوی شما صاف باشد. ماساژ دادن این نقطه به بهبود توانایی کلیه برای تصفیه مواد زائد و خلاص شدن از مایع اضافه بدن کمک می کند. همچنین میل جنسی را بهبود می بخشد.
8. LV5

برای پیدا کردن این نقطه هفت انگشت خود را روی قسمت داخلی استخوان قوزک به صورت افقی قرار دهید. این کار شما نه تنها تصفیه کردن خون توسط کلیه را بهبود می بخشد، بلکه به از بین بردن خستگی مزمن کمک می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند و عوارض جانبی شیمی درمانی برای بیماران سرطانی را کم خواهد کرد.

منبع: نمناک
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید