پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00017:23 - 1400/09/19

هشدار خیلی مهم به زنان ؛ این حیوان خانگی برای شما خطر آفرین است

کارگر آنلاین | تا کنون نزدیک به هزار بیماری مشترک بین انسان و حیوان شناسایی شده است که می توانند کم خطر یا پرخطر باشند.

این سوال توسط بسیاری از زنان و مردان در بسیاری از جوامع تکرار شده است که آیا گربه باعث ناباروری می‌شود؟. بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن ارتباط با گربه باعث عقیمی یا نازایی خانم‌ها می‌شود. 

طبق تحقیقات بسیاری از گربه‌ها بیماری‌های عفونی را که حامل آن‌ها هستند به بسیاری از افراد به‌ویژه زنان باردار منتقل می‌کنند.

توکسوپلاسموز

توکسوپلاسموز یکی از بیماری‌های جدی است که در انواع گربه‌ها یافت می‌شود و آلودگی یک زن باردار به این بیماری منجر به عفونت جنین به بسیاری از بیماری‌های جدی از جمله نابینایی می‌شود.

تعداد زیادی از پزشکان تایید کردند که این بیماری‌های عفونی و بیماری‌های ویروسی در مقیاس بسیار گسترده‌ای گسترش می‌یابد و حتی در ماه‌ها به بدن جنین نفوذ می‌کند و منجر به ابتلای او به برخی بیماری‌های روانی می‌شود که درمان یا رهایی از آن‌ها بعداً دشوار است. بسیاری از افراد در اثر انتقال این میکروب به خون به توکسوپلاسموز مبتلا می‌شوند و این میکروب کوچک ممکن است منجر به سقط جنین شود.

کمپیلوباکتر

کمپیلوباکتر یک بیماری ویروسی است که باعث اسهال، سرگیجه، سردرد‌های مزمن و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌شود. این ویروس از طریق تماس با مدفوع گربه به انسان منتقل می‌شود، حتی اگر دست‌ها بلافاصله بعد از این موضوع شسته شوند، این علائم ظاهر می‌شود.

درماتوفیتوز

کرم حلقوی یکی از بیماری‌های پوستی است که به وضوح در گربه ظاهر می‌شود، به گونه‌ای که گربه‌های آلوده به آن بدون مو در برخی از قسمت‌های بدن گربه ظاهر می‌شوند که انسان را درگیر کرده و منجر به راش، قرمزی و خارش در قسمت‌های مختلف بدن می‌شود.

بیماری توکسوئیدی

توکسوئید‌ها کرم‌هایی با اندازه کوچک هستند که به وفور در روده گربه‌ها یافت می‌شوند و از طریق مدفوع، سیستم عصبی، کبد و بسیاری از قسمت‌ها و اندام‌های دیگر بدن به انسان منتقل می‌شوند.

بیماری سالمونلا

این بیماری در بسیاری از کشور‌های جهان یکی از بیماری‌های شایع و شناخته شده به حساب می‌آید. این بیماری در هنگام برخورد با مدفوع گربه یا خوردن غذا‌های ناسالم شیوع می‌یابد و منجر به درد شدید معده و تب می‌شود که ممکن است تا مدتی طول بکشد.

آیا گربه‌ها باعث ناباروری می‌شوند؟

خیر، زیرا گربه‌ها علیرغم تاثیر واضحی که بر جنین دارند به ویژه در ماه‌های اول بارداری به هیچ وجه باعث عقیمی نمی‌شوند. چند مجله بین‌المللی تاثیر گربه بر روی جنین در داخل رحم را از نظر نابینایی منتشر کرده اند؛ البته برخی بیماری‌ها وجود دارند که زنان باردار را ملزم می‌کند از انواع گربه‌ها دوری کنند تا بر فرزند آنهااثر منفی نگذارند.

علائم بیماری‌های منتقله از طریق گربه

علائم زیادی در همه افراد مبتلا به این بیماری‌های خطرناکی که گربه‌ها به انسان منتقل می‌کنند، ظاهر می‌شود و این علائم را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

- بزرگ شدن قابل مشاهده غدد لنفاوی
- تاری دید به دلیل برخی بیماری‌های شبکیه چشم
- عفونت با برخی از اسپاسم‌های عصبی، به ویژه در انتهای بدن
- بثورات در سراسر بدن
 افزایش ایمنی بدن به خصوص در خون

مراقبت از گربه

چگونه از گربه‌ها در خانه مراقبت کنیم؟

  • مراقبت از گربه کمک می‌کند تا همه افراد اطراف خود را از خطر بیماری‌های متعدد و خطرناکی که ایجاد می‌کنند محافظت کنند.
  • تمیز کردن جعبه زباله: صاحبان گربه‌ها باید به طور روزانه جعبه زباله گربه‌ را تمیز کنند و این کار با پوشیدن دستکش و استفاده از بیل انجام می‌شود تا با دست به این بستر نرسد و خانم باردار باید کاملا از این کار دوری کند.
  • گربه را رها نکنید: بسیاری از دامپزشکان توصیه می‌کنند که گربه باید در خانه نگهداری شود و اجازه خروج از خانه را ندهید، زیرا ممکن است چیز بدی بخورد که بر او و اطرافیانش تأثیر بگذارد.
  • واکسیناسیون: گربه‌ها باید واکسن‌های خود را در زمان‌های مشخص شده انجام دهند، زیرا این واکسن‌ها به محافظت از آن‌ها در برابر بیماری‌های عفونی جدی که درمان آن دشوار است کمک می‌کند.
  • معاینات دوره‌ای: معاینه پزشکی باید بر روی گربه‌هایی که از آن‌ها مراقبت می‌کنید به طور مداوم انجام شود و این به تشخیص زودهنگام بیماری‌هایی که آن‌ها از آن رنج می‌برند، کمک می‌کند.
  • غذای سالم : غذا قبل از سرو برای گربه‌ها باید به خوبی پخته شود، زیرا روش صحیح پخت غذا به از بین بردن باکتری‌ها و سمومی که ممکن است در آن وجود داشته باشد کمک می‌کند و این به جلوگیری از ابتلای گربه به این بیماری‌های عفونی، به ویژه آن‌هایی که در گوشت خام یافت می‌شود، کمک می‌کند.
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
چرته ما هزارتا چیز هورمونی و آتا اشغال میخوریم نا باروری از اوناست یا ژنتیکی چطوری مادربزرگم روستایی بود وسط یه عالم حیوون سگ و گربه 13تا بچه زاییده
دروغه قدیمی ها نمونه ش مادر بزرگم وسط سگ و گربه بود 12تا بچه آورد تقصیر این مواد هورمونی و غذاهای داغون ک میخوریم یا ژنتیکی
من گربه دارم خیلی دوستش میدارم گربه بالا بالا خیر ببینه ایشالله براش زحمت کشیدم نتیجشو ببینم
نمیدونم چرا جدیدا اینقدر مطلب راجع به خطرناک بودن سگ و گربه میزارین قبلا هم ما با این موجودات دوست داشتنی زندگی میکردیم اینقدر هشدار نمیدادید بهتره کمی هم مطلب و هشدار درمورد الودگی هوا .میوه های تراریخته و سرب بنزین . مازوت. مرغ هورمونی . سبزیجات ابیاری شده با آب فاضلاب و .... غیره بگزارید با اینها بیشتر دست و پنجه نرم میکنیم تا گربه
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران