پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00009:46 - 1400/10/21

این نوع مصرف گوشت مرغ شما را مسموم می کند

کارگر آنلاین/گوشت مرغ به عنوان یکی از پرمصرف ترین نوع گوشت در جهان می بایستی در شرایطی مناسب و سالم نگهداری شده و مصرف شود. شاید شما بدون انکه بدانید خود را در معرض مسمویت شدید با گوشت مرغ قرار دهید.

گوشت مرغ به عنوان یکی از پرمصرف ترین نوع گوشت در جهان می بایستی در شرایطی مناسب و سالم نگهداری شده و مصرف شود. شاید شما بدون انکه بدانید خود را در معرض مسمویت شدید با گوشت مرغ قرار دهید.

خانواده ها باید بعد از خریداری مرغ حتما آن را فریز کرده و بعد آن را مصرف کنند. از هر 10 مرغ داخل فروشگاه ها و محل فروش 9 مرغ حاوی نوعی میکروب هستند که سالانه 500.000 نفر در دنیا را دچار مسمومیت می کند و سالانه 100 نفر به دلیل مسمویت با گوشت مرغ می میرند.

 

مسمویت با گوشت مرغ
باکتری موجود در گوشت مرغ فریز نشده که مسمویت ایجاد می کند

 

سازمان استاندارد جهانی در مورد دقت بیشتر در زمینه مصرف گوشت مرغ هشدار داد به دلیل اینکه پروسه ی تولید گوشت مرغ به تغییراتی که برای رشد سریع آنها داده می شود انها را مستعد رشد برخی میکروب ها که رابطه ی نزدیک با بستر هورمونی دارند می کند به همین دلیل برای از بین بردن این عوامل مشکل ساز برای سلامتی حتما باید بعد از اینکه مرغ را خریداری کردید به صورت فریز درآورده شود و بعد مصرف شود چرا که با فریز کردن گوشت مرغ تا 90 درصد عوامل مشکل ساز برای سلامتی موجود در گوشت مرغ از بین می رود.

نشانه های مشکلات ایجاد شده توسط این باکتری ها 2 تا 5 روز بعد از مصرف بروز می کنند. هشدار اصلی برای کودکان است چرا که این مسمویت ها برای کودکان بسیار خطرناک تر است.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران