اخبار اقتصادی
چاپ00015:57 - 1400/10/23

غذایی که روح و جسم انسان را بیمار و آلوده می کند

غذای حرام مانع استجابت دعاست

کارگرآنلاین| آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: مصالح و مفاسد هم جسمانی و هم روحانی است و غذای حرام افزون بر جسم، روح انسان را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد تا آنجا که فرموده‌اند غذای حرام مانع استجابت دعاست.

به گزارش کارگرآنلاین حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که برخلاف بعضی از مذاهب اسلامی، ما معتقدیم احکام اسلام تابع مصالح و مفاسد است، تصریح کردند: از مجموع روایات و اشارات برخی آیات قرآن استفاده می‌کنیم مصالح و مفاسد هم جسمانی و هم روحانی است و غذای حرام افزون بر جسم، روح انسان را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد تا آنجا که فرموده‌اند غذای حرام مانع استجابت دعاست.

معظّم له اقدامات انجام شده در راستای تهیه استاندارد غذای حلال را ارزنده و شایسته تقدیر دانسته و فرمودند: امروزه شرایط تغییر کرده و ابتلای به حلال و حرام و فرق گذاشتن بین آن متفاوت از زمان سابق شده و بسیار محل ابتلاء است.

ایشان یادآورشدند: کار شما هرچند دیر انجام شده، اما بسیار خوب است و مهم ترین نکته این است که باید در مرحله اجرا با دقت عملیاتی شود تا سوء‌استفاده‌ای از استاندارد غذای حلال صورت نگیرد. زیرا سود جویان خطرناکی پیدا می‌شوند که از این موضوع نیز سوء استفاده می‌کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که باید نظارت و بازرسی مداومی نسبت به این کار انجام شود، تصریح کردند: در زمینه اطلاع‌رسانی و بیان احکام اسلامی به صورت گسترده نیز باید اقدامات شایسته ای انجام دهید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید