اخبار اقتصادی
چاپ00009:09 - 1400/10/25

همیشه علت سنگین شدن دست چپ از قلب نیست

کارگر انلاین/اغلب افراد بر این باورند که سنگینی دست چپ تنها علت مشکلات قلبی است اما اینگونه نیست و احساس سنگینی دست چپ می تواند دلایل گوناگون دیگری داشته باشد.

اگر احساس می کنید که دست چپتان سنگین است، این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که البته در چنین زمان هایی اولین نگرانی که به ذهن می رسد، مشکلات قلبی است.

اگر تنها نشانه شما این است که دست چپ سنگینی دارید و در قفسه سینه خود هیچ دردی احساس نمی کنید، زیاد عرق نمی کنید و کوتاهی نفس ندارید، پس احتمالاً به بیماری های قلبی مبتلا نیستید و البته نباید این موضوع را نادیده بگیرید. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که به متخصص مراجعه کنید و مشکلات قلبی خود را با او در میان بگذارید و زمانی که احتمالات مربوط به قلب را حذف کردید، می توانید علت های دیگری را در نظر بگیرید که باعث سنگینی دست چپ شما شده است.

علت سنگینی دست چپ
1. جریان خون ضعیف و سنگینی دست چپ

اگر در دست چپ خود احساس سنگینی می کنید و کمی بی حسی و سردی نیز در آن همراه است، ممکن است نشانه این باشد که خون به مقدار کافی در دست شما جریان پیدا نمی کند و گاهی اوقات ممکن است این اتفاق به دلیل عوارض جانبی یک دارویی باشد که در حال مصرف آن هستید که این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و وضعیت تان را به او اطلاع دهید.

2. استرس و سنگینی دست چپ

استرس می تواند یکی از علائم سنگینی دست چپ شما باشد که این موضوع می تواند نشان دهنده این باشد که از موضوعی احساس فشار و استرس می کنید و اضطراب و نگرانی بلا های زیادی بر سر بدن ما می آورد که یکی از تاثیرات آنها این است که عضلات حس سنگین و خشن پیدا می کنند که می تواند باعث درد در قسمت های دیگر بدن شود.

سعی کنید با روش هایی اضطراب خود را کاهش دهید. این روش می تواند شامل مدیتیشن، یوگا و روش های دیگری برای آزاد کردن اضطراب باشد.

خواندن یک کتاب خوب و مورد علاقه تان هم می تواند در این راه به شما کمک کند و در نهایت اگر این مراحل کارآمد نبود، سعی کنید که برای کاهش استرس به پزشک مراجعه کنید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید