پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:08 - 1400/10/28

فرمول صحیح خوردن روغن نارگیل برای لاغری و بی خوابی

کارگر آنلاین/وجود روغن نارگیل به بدن کمک می کند تا ویتامین های محلول در چربی جذب بدن شود و در واقع با خوردن آن مقدار چربی سالم بدنتان را افزایش می دهید.

بسیاری از مردم می گویند خوردن یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل قبل از خواب برای تحریک دستگاه هاضمه و حفظ سوخت و ساز بدن با سوختن چربی و کالری در هنگام خواب موثر است.

به گفته این افراد، بسیاری پس از خوردن روغن نارگیل، به دلیل تبدیل سریع آن در بدن به انرژی قابل استفاده، انرژی بیشتری را تجربه می کنند. مطمئنا در مصرف روغن نارگیل درست قبل از خواب اثرات سوء وجود ندارد، اما این همه به فرد بستگی دارد و این که بدن چگونه به این عمل خاص واکنش نشان می دهد.

قبل از اینکه بخوابید، مقدار کمی از روغن نارگیل را در یک فنجان چای گیاهی ریخته و ببینید چگونه بدن شما واکنش نشان می دهد خواب شما را بهبود بخشیده و صبح احساس آرامش میکنید، این خبر خوبی است ؛ اگر نه، سعی کنید روغن نارگیل خود را صبح بهمراه صبحانه بخورید، اما صرف نظر از زمان مصرف این روغن، آن را همیشه معده خالی مصرف کنید.
چگونه می توان روغن نارگیل را به صورت خوراکی مصرف کرد؟

شما می توانید روغن نارگیل را در قهوه یا چای مصرف کنید، با مخلوط با ماست یا بلغور جو دوسر، به عنوان یک روغن پایه پخت و پز، در طبخ ماهی و یا به سادگی خوردن آن با قاشق غذا خوری! طعم روغن نارگیل نسبتا خفیف است، که باعث می شود آن یک نوشیدنی متنوع سالم باشد که می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از مردم از پخت و پز با روغن نارگیل لذت می برند یا با ترکیبات صبحانه خود ترکیب می کنند ؛ هیچ روش اشتباهی برای خوردن روغن نارگیل وجود ندارد؛ اینها همه به اولویت شخصی شما و ساده ترین راه برای شما برای اضافه کردن آن به رژیم غذایی بستگی دارد.

تنها چیزی که واقعا بهتر است در نظر بگیرید این است که چقدر روغن نارگیل مصرف می کنید. شما که نمی خواهید این روغن را بیش از حد اضافه کنید، زیرا می تواند به علت خواص و اجزای مختلف آن، اثرات ناخواسته ی ملین و افزایش وزن داشته باشد.

با مقدار کمی شروع کنید، و صرف نظر از اینکه چطور آن را مصرف می کنید، بعد از آنکه بدن شما واکنش نشان می دهد، مقدار آن را افزایش دهید ، برای اکثر بزرگسالان، می توان بین 2 تا 4 قاشق غذا خوری در روز مصرف کرد، اما در حدود 1-2 قاشق چایخوری برای کودکان.

همچنین، قبل از اضافه کردن این روغن قوی به رژیم غذایی خود، با متخصص پزشکی خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل شود که با توجه به سایر شرایط یا نگرانی های سلامتی شما، این انتخاب عاقلانه است.
خوردن روغن نارگیل برای دست دادن وزن موثر است؟

تحقیقات نشان داده است که روغن نارگیل بیشتر موثر بر کاهش وزن یا افزایش میزان متابولیسم، سرکوب اشتها و تبدیل آن به انرژی است تا اینکه به عنوان چربی ذخیره شود ؛

به طور کلی، با وجود این ویژگی ها به نظر می رسد که برای کاهش وزن بسیار مفید است، زمانی که یک مقدار مناسب از روغن نارگیل برای این اهداف استفاده می شود.

اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای موجود در روغن نارگیل (اسید اسکوریک، اسید کاپریلیک و اسید لوریک) به طور مستقیم در کبد تجزیه و تبدیل به انرژی قابل استفاده می شوند.

علاوه بر این، کتون هایی که در طول این فرآیند تبدیل و آزاد می شوند، متابولیسم بدن را افزایش می دهند و باعث می شوند که حتی در یک حالت منفعل، به سوختن چربی بیشتری کمک کنند، تا 120 کالری بیشتر در روزجذب شود.

مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای را با سطوح پایین بافت چربی، اغلب در ناحیه شکم مرتبط می کنند که لزوما به کاهش وزن نمی انجامد، اما می تواند به تعادل خود در سطوح کلسترول در جهت درست کمک کند، به این معنی که کلسترول HDL را افزایش(خوب) و LDL کلسترول کاهش(بد).

همچنین برای جلوگیری از اشتها، اثرات متابولیک اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای را برای کالری تخلیه کالری، انرژی کافی و احساس ناراحتی مهارمی کنند، بنابراین کاهش میان وعده غذایی و به طور کلی کاهش تقاضای بدن برای کالری در سراسر روز را به دنبال خواهد داشت.

خوردن روغن نارگیل برای لاغری

روغن نارگیل دارای کالری و چربی بالا است، بنابراین مصرف بیش از حد باعث افزایش کالری روزانه شما می شود و می تواند منجر به افزایش وزن شود.

همین امر در مورد میزان کلسترول شما صادق است، اگر روغن در مقادیر زیادی مصرف شود یا در یک رژیم غذایی که در مناطق دیگر به خوبی تعادل نداشته باشد ، افرادی که از چاقی یا سطوح کلسترول بالا رنج می برند ،ممکن است در صورت استفاده از این روغن در مقادیر زیاد، آسیب بیشتری نسبت به قبل حس کنند.

با توجه به ناراحتی روده ای، و عملکرد روغن به عنوان ملین، زمانی که بیش از حد مصرف می شود، می تواند باعث اسهال و ناراحتی شود ، به همین دلیل است که طرفداران این روغن پیشنهاد می کنند که با دوزهای کم شروع شود و به سطح راحتی برسند که در آن احساسات سودمند را بدون عوارض جانبی منفی احساس می کنند.

در نهایت، واکنش های آلرژیک ممکن است برای کسانی که حساسیت به نارگیل دارند، رخ داده باشد ؛ این حساسیتها نسبتا نادر است اما می تواند رخ دهد، چه زمانی که به صورت موضعی و چه هنگامی که خوراکی خورده شود.

بهتر است قبل از اضافه کردن مقدار قابل توجهی به رژیم سلامت خود، مقدار کمی بر روی پوست یا در رژیم غذایی تان آزمایش کنید و واکنش بدن خود را کنترل کنید.

از طرفی، قبل از استفاده از روغن نارگیل میتوانید با پزشک یا متخصص آلرژی صحبت کنید و آنها میتوانند راهنمایی کنند که آیا شما مصرف کننده مناسبی برای این ماده به طور کلی سالم هستید یا خیر.

اثرات جانبی خوردن روغن نارگیل:

برخی از عوارض جانبی احتمالی خوردن روغن نارگیل شامل افزایش وزن، مسائل روده ای، افزایش کلسترول و واکنش های آلرژیک است. با این حال، بسیاری از این عوارض جانبی زمانی رخ می دهد که روغن نارگیل در مقادیر مناسب مصرف نمی شود و یا کسانی که از ابتدا نباید مصرف روغن نارگیل داشته باشند، مصرف کرده باشند.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران