پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:26 - 1400/10/28

مصرف زیاد کاهو برای رژیم لاغری مضر است؟

کارگر آنلاین/کاهو یکی از بهترین و موثرترین سبزیجات برای لاغری و کاهش وزن است اما مصرف بیش از حد کاهو موجب ایجاد عوارض و مشکلاتی در سلامت بدن می شود.

کاهو ترد و خوشمزه است، اما در دراز مدت ممکن است به طور ناخواسته موجب کاهش چربی های انباشته شده شود.به همین دلیل می توانید آن را به رژیم غذایی کاهش وزن خود اضافه کنید.

  •     کاهو حاوی یک تا دو درصد چربی است که برای کاهش وزن بسیار مناسب و مفید می باشد.
  •     حاوی مقدار زیادی سلولز و فیبر است که به کاهش اشتها و افزایش وزن کمک می کنند.
  •     کاهو هضم بدن را بهبود می بخشد و باعث دفع مواد زائد خواهد شد که این امر نیز موجب کاهش وزن می شود.
  •     کاهو حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است، که هم برای سلامتی مفید هستند و هم می تواند به کاهش وزن کمک کنند.
  •     کاهو حاوی ویتامین C است که به دفع و خارج کردن سموم ناشی از چربی های ناخواسته، کمک می کند و باعث کاهش وزن می شود.
  •     کاهو یک منبع خوب از بتاکاروتن و ویتامین C است.این دو ویتامین با یکدیگر مانع از کلسترول اکسیداسیون میشوند و سطح قلیایی و اسیدی بودن در بدن شما را تنظیم و حفظ می کنند. علاوه بر این، برای از بین بردن سموم موجود در بدن شما مناسب هستند.

مضرات کاهو
سایر دلایل برای اینکه مصرف کاهو در دوران لاغری و کاهش وزن مناسب است، وجود دارد:

1. کم کالری :

100 گرم کاهو حاوی 15 گرم کالری است، که کالری کاهو منفی است، به این معنی که روند هضم کاری کاهو، کالری بیشتری را نسبت به سایر سبزیجات می سوزاند.

2. حاوی هیچ کلسترول و چربی نیست:

همانطور که در مورد اکثریت سبزیجات نیز صدق میکند، برگ های کاهو هم حاوی کلسترول و چربی اشباع و غیر اشباع صفر هستند.

3. محتوای بالای آب:

محتوای آب کاهو سالادی تقریبا مشابه با خیار است.96درصد وزن کاهو آب است و نسبت به سبزیجات دیگر بیشتر باعث پر شدن و احساس سیری می شود.

کاهش وزن با کاهو

4. تنظیم قند خون:

کاهو حاوی لاکتوکسانتین، یک ضد دیابت کاروتونئید است که به جلوگیری از افزایش فشار خون و یا کاهش سطح قند خون کمک می کند.از این رو، می تواند یک رژیم غذایی عالی و مناسب برای افراد دیابتی باشد، همچنین با تنظیم میزان قند خون، گرسنگی را کنترل می کند.

5. بهبود سیستم ایمنی بدن:

وجود ویتامین A و C در کاهو، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.کاهوی رومی به طور خاصی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سیستم ایمنی ضروری می باشند.
کدام کاهو بیشترین خاصیت را برای لاغری دارد؟

انواع مختلف کاهو در کاهش وزن موثر هستند. برخی از مردم کاهوی رومی را ترجیح می دهند و بعضی دیگر کاهو سالادی را، اما هر دوی آنها به یک میزان کار آمد می باشند.

احتیاط:

فقط توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد کاهو در دوران بارداری ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود و یا حتی ممکن است منجر به آنا فیلاکسی شود و سلامت شما را به خطر بیندازد.بنابراین مطمئن شوید که میزان مناسب و مطمئنی از کاهو در رژیم غذایی خود دارید و مصرف میکنید.

خوردن کاهو برای لاغری
عوارض مصرف زیاد کاهو بدون در نظر گرفتن مزاج بدن

بسیاری از افراد نا دانسته رژیم های لاغری غیر اصولی می گیرند که به سلامتی شان ضرر می رساند . متخصصان طب سنتی بر این باورند که رعایت رژیم های لاغری بدون در نظر گرفتن مزاج عوارض جدی در پی دارد وباعث می شود که پس از گذشت مدتی چاقی آن ها برمی گردد و حتی چاق تر از گذشته شوند.

بدن انسان و همه موجودات، از 4 خلط :خلط صفرا با مزاج گرم و خشک، خلط بلغم با مزاج سرد و تر، خلط سودا با مزاج سرد و خشک، و خلط دم با مزاج گرم و تر تشکیل شده است . هر کدام از اعضای بدن دارای مزاج خاص خود هستند، مثلاً قلب، گرم و خشک ، استخوان، سردترین عضو بدن و چربی مرطوب ترین عضو بدن می باشد.

برخی از افراد، برای لاغرشدن مداوم از سالاد گوجه و خیار یا کاهو که دارای آب فراوان هستند ، استفاده می کنند که همه این مواد غذایی موجب افزایش رطوبت بدن می شود. این افراد، در ابتدا کاهش وزن سریعی دارند اما به مرور زمان وزنشان ثابت می ماند زیرا با خوردن کاهو و گوجه و خیار رطوبت بدن افزایش یافته و این رطوبت در قالب بافت چربی، که دارای طبیعت سرد و تر است، در بدن ذخیره می شود.

از عوارض مصرف موادغذایی سرد به طور مداوم و زیاد در رژیم های لاغری می توان به :کبد چرب ، ریزش مو، مشکلات رحمی، بروز چربی خون بالا، ضعف بدنی و روحی و ... اشاره نمود.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران