پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00015:30 - 1400/10/28

آرامش را با راهکارساده قرآن به زندگی خود بازگردانید

راهکارساده قرآن برای آرامش در زندگی

کارگرآنلاین | حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی راهکار قرآن برای رسیدن به آرامش را خدایابی دانست و گفت: چنانچه ما عادت کنیم در تمامی امور خداوند را ببینیم به آرامش واقعی دست پیدا می‌کنیم که ذکر خداوند نیز یکی از راهکارهای رسیدن به آن است.

به گزارش کارگرآنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین حسین صادقی، کارشناس مسائل مذهبی در نشست تخصصی «قرآن، زندگی و آرامش» که شب گذشته، ۱۶ خردادماه در بخش حوزوی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، یکی از هدیه‌های ناب قرآن را آرامش دانست و اظهار کرد: شفای درد دل‌ها، قرآن است و از این دریچه انسان می‌تواند به سلامت زندگی دست پیدا کند.وی با اشاره به اینکه آرامش، گمشده بشریت امروزی است، بیان کرد: تک‌تک آیات قرآن بیانگر آرامش است و یکی از راهکار‌های رسیدن به آن آرامش توحیدی است.

کارشناس مسائل مذهبی زیباترین شعار بشریت را «انالله و انا الیه راجعون» دانست و گفت: «انالله» به این معنا است که بدانیم ما مالک خدا هستیم و در نتیجه این احساس موجب می‌شود که هر اتفاقی که رخ دهد، هیچ‌گونه استرسی نداشته باشیم و به آرامش برسیم.
حجت‌الاسلام صادقی شناخت روح را یکی دیگر از راهکارهای رسیدن به آرامش بیان کرد و افزود: هرچند انسان امروز به رفاه رسیده ولی آرامش ندارد و دلیل آن این است که خود حقیقی را گم کرده است.

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به آیه ۱۷۲ سوره اعراف که آمده است «... وَأَشْهَدَهُمْ عَلَى أَنْفُسِهِمْ ...» و تفاوت مشاهده کردن و گواهی دادن، گفت: به‌دلیل اینکه ما بسیاری از چیزها را نمی‌بینیم، نمی‌توانیم در آخرت گواهی دهیم ولی چون ائمه اطهار(ع) همه اعمال انسان را در این دنیا می‌بینند، در آخرت گواهی می‌دهند.

وی با استنباط از این آیه اظهار کرد: انسان ابتدا خود را می‌بیند ولی در محکمه خدا را می‌بیند که وقتی خداوند را در تمامی امور پیدا کنیم به آرامش واقعی می‌رسیم.
حجت‌الاسلام صادقی راهکار قرآن برای رسیدن به آرامش را خدایابی دانست و بیان کرد: چنانچه ما عادت کنیم در تمامی امور خداوند را ببینیم به آرامش واقعی دست پیدا می‌کنیم که ذکر خداوند نیز یکی از راهکارهای رسیدن به آن است.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران