پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00017:13 - 1400/10/30

چرا افراد مذهبی عمری طولانی تر دارند؟

کارگرآنلاین| افرادی که دارای وابستگی مذهبی هستند به طور متوسط تقریبا ۴ سال بیشتر از افراد بدون وابستگی مذهبی زندگی می کنند.

به گزارش کارگرآنلاین مطالعه ای جدید نشان می دهد که مذهب باعث افزایش طول عمر می شود.

این تحقیق روی ۱۰۰۰ نفر در سراسر ایالات متحده انجام شد و محققین متوجه شدند افرادی که دارای وابستگی مذهبی هستند به طور متوسط تقریبا ۴ سال بیشتر از افراد بدون وابستگی مذهبی زندگی می کنند.

دو عامل دیگر تاثیر گذار بر سن افرادی جنسیت و مجرد و یا متاهل بودن افراد است. ( زنان به طور متوسط ۴.۸ سال بیشتر از مردان عمر می کنند ) محققین با دخیل کردن این دوعامل در مطالعه باز هم به نتایج یکسان رسیدند.

فاکتورهای سبک زندگی می تواند توضیحی بر این نتیجه باشد.

بسیاری از ادیان روش های ناسالم زندگی مانند مصرف الکل و مواد مخدر را محدود کرده اند که در کاهش طول عمر نقش دارند.

در بسیاری از ادیان اقداماتی برای کاهش استرس وجود دارد که باعث بهبود سلامت می شوند از جمله شکرگذاری، دعا، عبادت یا مراقبه.

نکته جالب توجه اینجاست که در شهرهای که افراد مذهبی مجبور بودند خودشان را با هنجارهای اجتماعی وفق دهند عمرشان نسبت به افراد غیر مذهبی بیشتر بود.

ولی در شهرهایی که نیازی به انطباق پذیری با هنجارهای اجتماعی نداشتند عمر افراد غیر مذهبی هم به اندازه افراد مذهبی افزایش پیدا می کرد.

دانشمندان از اصطلاح اثرگذاری خارجی برای این پدیده استفاده می کنند.

یعنی افراد غیر مذهبی که در مجاورت افراد مذهبی زندگی می کنند خواه نا خواه از مزایای تاثیر دین بر سلامت روحی و جسمی جامعه استفاده می کنند.

تحقیقات قبلی ارتباط دین با بهبود سلامت را مشخص کرده بود.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران