پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00017:00 - 1401/03/04

بررسی مزایای روغن اسطوخودوس

کارگرآنلاین | روغن اسطوخودوس به رنگ زرد کم رنگ و تقریبا خنثی است و خواص آرامش بخشی فراوانی دارد و حافظه را نیز تقویت می کند.

به گزارش کارگرآنلاین، بی تردید از روغن اسطوخودوس می توان به عنوان یکی از چندین روغن برتر دنیا در زمینه پزشکی نام برد. امروزه این روغن خوشبو علاوه بر کاربردهای پزشکی در زمینه تولید عطر و لوازم آرایشی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. روغن اسطوخودوس به رنگ زرد کم رنگ و تقریبا خنثی است و خواص آرامش بخشی فراوانی دارد و حافظه را نیز تقویت می کند.

سایر موارد استفاده از روغن اسطوخودوس:
– همانطور که گفته شد، این روغن به طور متداول در صنایع عطرسازی، صابون سازی، لوسیون بدن، روغن های ماساژ و غیره استفاده می شود. همچنین می توان از این گیاه به عنوان یک کیسه معطر در حمام استفاده کرد.
– با توجه به خواص ضدعفونی کنندگی این روغن، می توان از آن برای پاکسازی عوامل بیماریزا و از بین بردن جای زخم یا بریدگی یا سوختگی و پیشگیری از عفونت ها استفاده کرد و به بهبود درمان زخم ها سرعت بخشید.
– این روغن به افزایش گردش خون و بازسازی سلول ها نیز کمک می کند.
– روغن اسطوخودوس را برای تسکین درد و التهاب هم می توان استفاده کرد. این اسانس می تواند برای درمان کشش عضلات، درد عضلات و مفاصل مفید باشد.
– از موارد دیگر کاربرد این روغن در تسکین آنفولانزا، تب یا آبله است.
– گل های اسطوخودوس را نیز می توان به عنوان یک چای دارویی استفاده کرد که سبب حذف خلط اضافی از شش ها می شود سبب تسکین مشکلات تنفسی و بیماری های ریوی مانند برونشیت می گردد.
– این اسانس به عنوان یک تونیک برای سیستم عصبی عمل می کند و در درمان بسیاری از اختلالات عصبی مانند سرگیجه و آلزایمر و بیماری پارکینسون می تواند مفید باشد.
– همانطور که گفته شد، گیاه اسطوخودوس به عنوان عطر انسان های خجالتی معروف است. اسانس خوشبوی این گیاه به افزایش اعتماد به نفس و قدرت ذهنی کمک می کند و برای کسانی که مبتلا به افسردگی هستند و یا هر گونه شکستی را در زندگی تجربه می کنند، می تواند تسکین دهنده باشد.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران