پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:23 - 1401/03/16

آبله میمون این افراد را مبتلا نمی‌کند!

کارگر آنلاین| دکتر مایکل موزلی پزشک انگلیسی اعلام کرد که افراد مبتلا به "آبله میمون" علائم مختلفی از جمله دمای بالا، درد‌های عضلانی و بثورات پوستی دارند.

موزلی طی یادداشتی در روزنامه انگلیسی «دیلی اکسپرس» نوشت: «برخی افراد بسته به سابقه واکسیناسیون از قبل، ممکن است از ابتلا به آبله میمون محافظت شوند.»

این پزشک انگلیسی افزود: «خبر خوب این است که اگر بالای ۵۱ سال دارید، احتمالا بواسطه واکسن آبله‌ای که در گذشته دریافت کرده اند، در برابر آبله میمون محافظت شده باشند.

وی تأکید کرد: بیماری آبله با آبله میمون مرتبط است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که واکسن آبله به میزان ۸۵ درصد از ابتلا به آبله میمون محافظت می‌کند.

موزلی توضیح داد که در بیشتر موارد آبله میمون، واکسن به جای درمان، از فرد محافظت می‌کند؛ زیرا این بیماری معمولاً خفیف است و اکثر افراد در عرض چند هفته بدون درمان بهبود می‌یابند. "

این پزشک گفت: با این حال، دارو‌های ضد ویروسی سیدوفوویر و تیکوفرمات را می‌توان به همراه واکسن آبله برای کنترل شیوع آبله میمون استفاده کرد.

موزلی افزود: «آنچه که به‌ویژه چشمگیر است این است که دهه‌ها بعد، وقتی افراد در دوران کودکی علیه آبله واکسینه می‌شوند و متعاقباً غربالگری می‌شوند، هنوز یک پاسخ آنتی‌بادی محافظ قوی به آبله نشان می‌دهند.»

منبع: ارم نیوز

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران