پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00008:43 - 1401/04/11

چه کسانی بعد خوردن غذا این اشتباه خطرناک را انجام میدهند؟

کارگر آنلاین| بخش زیادی از سلامت بدن انسان هارا غذاهایی که میخوریم تایین میکنند، اما اشتباهاتی بعد از غذا خوردن وجود دارد که انجام دادن آنها شمارا به کام مرگ می کشاند.

میوه می خورید

به گفته متخصصان تغذیه مصرف میوه های تازه بهترین گزینه هستند اما، وقتی بعد از غذا میوه بخورید با غذای مصرف شده مخلوط می شوند و جذب آن را محدود می کنند و این ممکن است باعث مشکلات گوارشی شود و همچنین ارزش غذایی که مصرف می کنید را تغییر دهد.

میوه
سیگار می کشید

این یکی از بدترین کارهایی است که می توانید با بدن خود انجام دهید زیرا سیگار برای سلامتی مضر است. سیگار کشیدن بلافاصله بعد از غذا 10 برابر بدتر و مضرتر است. سیگار حاوی مواد سرطان زا است که ممکن است سندرم روده تحریک پذیر را بدتر کند و حتی منجر به کولیت اولسراتیو شود.
چرت می زنید

اگر به استراحت بعد از غذا عادت دارید وقت آن است که با آنها خداحافظی کنید زیرا به گفته متخصصان، این یک عادت مضر است. اصولاً وقتی بعد از صرف غذا می خوابید، شیره گوارشی تولید شده توسط معده بالا می رود و باعث سوزش سر دل می شود و کل فرآیند گوارش تحت تأثیر قرار می گیرد.
دوش می گیرید

بعد از صرف غذا دوش نگیرید. هنگامی که بعد از غذا دوش می گیرید، خون به سمت پوست می رود تا دمای بدن را تنظیم کند که ممکن است منجر به مشکلات گوارشی شود زیرا هضم به انرژی زیادی نیاز دارد.

دوش
ورزش می کنید

ورزش بلافاصله بعد از غذا می تواند روند هضم را مختل کند و حتی ممکن است موجب استفراغ و نفخ شود.

تنها تمرینی که بعد از غذا تجویز می شود به فرآیند هضم کمک می کند.
چای یا قهوه می نوشید

بسیاری از ما ترجیح می دهیم بلافاصله بعد از غذا چای یا قهوه بخوریم و این برای سلامتی مضر است. برخی از ترکیبات فنلی موجود در آنها جذب آهن را محدود می کند به همین دلیل باید فقط پس از یک ساعت از صرف غذا مصرف شوند.

قهوه
به معده فشار وارد می کنید

هنگامی که پس از صرف غذا به معده فشار وارد می کنید، هضم و فرآیند آن مختل و منجر به مشکلات سلامتی مختلفی می شود بنابراین، از شل کردن کمربند بعد از غذا خودداری کنید.
بلافاصله بعد از غذا آب می نوشید

هنگامی که بلافاصله بعد از غذا آب بنوشید، ترشح آنزیم ها و آب میوه ها در معده کاهش می یابد و ممکن است باعث اسیدیته و نفخ شود و هضم را مشکل ساز پس حداقل نیم ساعت قبل از غذا آب بنوشید یا یک ساعت بعد از اتمام غذا صبر کنید و سپس یک لیوان آب بنوشید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران