پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00015:54 - 1401/05/13

حضرت زهرا (س) به این تغذیه علاقه داشت

کارگر آنلاین | کارشناس سطح عالی حوزه گفت: خرفه تشنگی را کاهش می‌دهد و این گیاه به حضرت زهرا (س) نسبت می‌دهند، چرا که ایشان به این سبزی خیلی علاقه داشتند.

به گزارش کارگر آنلاین ، یوسف اصغری  اضهار داشت: در تقویم رومی ماه حزیران تقریباً از اواخر خرداد ماه شروع می‌شود و تقریباً در 20 ماه تیر به پایان می‌پذیرد.

به گفته وی در این ماه غلبه بلغم و خون (دم) آرام آرام از بین می‌رود و جهان در این منطقه به سمت گرمی و خشکی پیش می‌رود و بدن نیز به سمت صفراویت یا گرم و خشک شدن پیش می‌رود، لذا تدابیرش یک مقدار متفاوت با فصل‌های دیگر است.


  • کارشناس سطح عالی حوزه و پژوهشگر افزود: در این ماه صفرا غلبه پیدا می‌کند و مصرف مواد گرم و خشک باعث گرم شدن بدن می‌شود، بنابراین لطافتی به بدن می‌بخشد.
  • اصغری گفت: در این ماه مصرف غذاهای گرم و خشک باید محدود شود، بنابراین امام رضا (ع) خوردن سبزی‌های خنک را پیشنهاد می‌دهند؛ سبزی کاسنی و خرفه از جمله سبزی‌هایی هستند که توصیه شده در این ماه مصرف شود.
  • وی ادامه داد: متاسفانه به سبزی خرفه کم لطفی می‌شود. این گیاه؛ گیاه خوبی است و خیلی هم فواید دارد، به خصوص در فصل تابستان که واقعاً اثرات مثبت می‌گذارد. این گیاه رشدش خوب است و دارای طبیعت سرد و تر است.
  • کارشناس سطح عالی حوزه بیان داشت: خرفه تشنگی را کاهش می‌دهد و این گیاه به حضرت زهرا (س) نسبت می‌دهند چرا که حضرت زهرا (ص) به این سبزی خیلی علاقه داشتند.
  • اصغری خاطرنشان کرد: در ماه حزیران از خیار تازه و خیار چنبر استفاده شود. همچنینف مصرف گوشت بره، نیز در این ماه مفید است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه