" />
پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:53 - 1401/06/11

وزارت ارشاد باید در حوزه تبلیغ قرآن بهتر کار کند

کارگر آنلاین | معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حوزه تبلیغ و ترویج قرآن در رسانه بهتر کار کند.">

به گزارش کارگر آنلاین ، علیرضا معاف بیان کرد: وزارت ارشاد تنها وزارتخانه با پسوند اسلامی است و این پسوند دکوری نیست بلکه معنادار، انگیزه بخش و افق‌گشا بوده است. این پسوند اگر بخواهد محقق شود باید به سمت توسعه فرهنگ قرآن و عترت و معارف اهل بیت برویم.

  • به گفته معاف، کیفیت اداره امر قرآن در کشور ارتقای خوبی پیدا کرده است این خروشیدن‌های دولت و ساختار‌های قرآنی در امر قرآن مغتنم و محترم است، اما خیلی راه داریم. ما ساختار‌های خوب و منابع انسانی خوبی برای مدیریت امر قرآن داریم. من اشکال را در لوایح و قوانین نمی‌بینم، چرا که به اندازه کافی سند و قانون و چشم انداز داریم.
  • وی اظهار کرد: ما در حوزه تبلیغ و ترویج رسانه ضعف داریم. الان باید مجموعه‌های قرآنی و آن‌هایی که بحث تبلیغ و ترویج را دنبال می‌کنند، اولویت را در حوزه روانخوانی و درست خوانی که از مسائل آموزش عمومی است حل کنیم. مسئله تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن هنوز محقق نشده است، باید به جد پیگیری شود.
  • دبیر کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن با اشاره به اینکه به اندازه کافی در فضای مجازی ورود نداشته‌ایم، بیان کرد: وزارت ارشاد باید در حوزه تبلیغ و ترویج قرآن در رسانه بهتر کار کند.
  • وی ادامه داد: وزیر شعار اساسی وزارت ارشاد را نهضت بازگشت به مساجد معرفی کرده است، فرهنگ قرآنی، زیست قرآنی، تفکر قرآنی و اندیشه قرآنی باید روح برنامه‌ها و فعالیت‌ها شود. در حوزه مردمی نیز به کار حرفه‌ای و طراحی حرفه‌ای نیاز داریم.
  • معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال که چرا آن اتفاقی که در حوزه محرم و اربعین رخ می‌دهد در حوزه قرآن شاهد نیستیم، گفت: حالا ۹۰ درصد مردم قرآن را کتاب مقدسی می‌دانند، شور و اشتیاق مردم به معارف اهل بیتی و قرآن رشد و حرکت فزآینده داشته است. همین الان هم اکثریت نوجوانان عاشق قرآن و اهل‌بیت هستند. منتها قرآن باید در همه حوزه‌ها به صورت حداکثری و با کمک مردم به امر قالب و فضای حاکم تبدیل شود.

 

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه