پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00010:35 - 1401/08/05

دشمن وارد مرحله نهایی جنگ ترکیبی شده است/ مطالبه مردم برخورد قاطع است

کارگر آنلاین | یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمنان مردم ایران، پس از ناامید شدن و شکست خوردن در پروژه های کشته سازی و اغتشاشات خیابانی، اکنون وارد فاز تروریستی و عملیات های نظامی علیه مردم بی دفاع و بی گناه شده و جنایت حرم شاهچراغ را رقم زد.

به گزارش کارگر آنلاین ، دکتر محمدحسن دهقانی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبر24، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اگر بخواهیم تحلیل کلی روی حادثه تروریستی امروز در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) شیراز داشته باشیم، باید گفت که دشمن به خصوص در ایام اخیر مجموعه اقداماتی را در جهت دشمنی با مردم ایران انجام داده است و مدل های مختلف و الگوهای متعددی را در این راستا انجام داده، و تلاش کرده از هر طریقی به مردم آسیب برساند.

  • وی ادامه داد: در تحلیل استراتژیک می توان این اقدام دشمن را «جنگ هیبریدی» یا همان جنگ ترکیبی نامید. در این مدل جنگ، از انواع مختلفی از ابزارها استفاده می شود از ورود به حوزه های اقتصادی گرفته تا حوزه های سیاسی، امنیتی، پروژه های کشته سازی و دروغ پردازی رسانه ای و حتی عرصه های نظامی، که هر کدام شرایط خاصی را می طلبد. 

این مدرس دانشگاه با تشریح پیچیدگی ها و ویژگی های خاص جنگ های ترکیبی، خاطرنشان کرد: البته ورود به هر کدام از این عرصه ها نیازمند علوم شناختی است چراکه ابزاری که به طور کلی در این مدل جنگ استفاده می شود پیچیدگی های خاص و ویژگی های اختصاصی و ترکیبی دارد که به  ابزاری مثل رسانه و ادراک مردم تبدیل شده و ذهنیت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد تا هدف از پیش طذاحی شده دشمن محقق شود. 

دهقانی درباره چرایی ورود دشمن به فاز نظامی و امنیتی، گفت: یکی از مراحل جنگ های ترکیبی همین عملیات های تروریستی است. یعتی وقتی دشمن از شیوه ها و مدل های قبل ناامید می شود، وارد فاز مسلحانه و تروریستی می شود که الان می بینید در اغتشاشات به صورت موردی و به جهت ایجاد پروژه کشته سازی و پس از شکست آن و افشای دروغ پردازی ها، به طور جدی وارد فاز مسلحانه شده و با هدف برهم زدن امنیت کشور - که هدف اصلی این نوع جنگ های ترکیبی است - شده و سعی در برهم زدن امنیت کشور دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی اقدام تروریستی را راه حل نهایی دشمن و از سر استیصال و ناامیدی در جذب مردم توصیف کرد و یادآور شد: البته می بینید که در این فاز جدید آنها که اقدام آخر دشمنان است، مردم بیگناه هدف قرار می گیرند؛ به خوبی می دانیم این مدل جنگ ها آخرین راه حل دشمن است جون او از ابزارهای قبلی ناامید و شکست خورده است و لذا کورکورانه مردم عادی را مورد تهاجم قرار می دهد.

وی افزود: در اتفاق تروریستی شیراز، حادثه در فضای امنیتی و محل اغتشاش نبود، بلکه قربانیان عملیات آنها کاملا مردم عادی و زنان و مردان و کودکان بیگناه بودند که تصاویر منتشر شده از این حادثه گویای این است که تفکری مغرضانه و کینه توزانه پشت این ماجراست.

  • دهقانی تصریح کرد: چه کسی غیر از گروه های تکفیری و وهابی می تواند جنایاتی این چنینی را رقم بزند؟ این مزدوران سرسپرده ی همان دشمن اصلی ما یعنی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هستند که به سرکردگی سعودی های خبیث این کارها را می کنند.

مطالبه مردم پاسخ سخت است

این تحلیلگر مسائل سیاسی درخصوص نحوه برخورد با چنین جنایاتی اظهار داشت: آنچه در قالب علوم استرتژیک درباره این جنایت مطرح است این است که هدف اصلی در فاز مسلحانه برهم زدن امنیت کشور و آسیب رساندن به مردم است چون بستر تمام کارها بر پایه امنیت پایدار است، امنیت خط قرمز حکمرانی محسوب می شود و اگر حکومتی امنیت را کامل برقرار کند می تواند اقتصاد و اجتماع را کنترل کند. وقتی گروهی مستقیما امنیت را هدف قرار می دهد، بهترین راه مقابله با آن، برخورد جدی و مستقیم و سخت با عاملان آشکار و پنهان ماجراست لذا لازم است دستگاه های امنیتی با شناسایی عاملان و آمران و پشت پرده های ماجرا - که مطالبه جدی مردم نیز هست - با برخورد قاطعانه، آن ها را به سزای اعمال ننگین خود برسانند. 

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه