پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:36 - 1401/08/14

کارگران داروگر رشت: مسئولان استانی پاسخگو نیستند

کارگر آنلاین | کارگران صنایع بسته بندی داروگر رشت می‌گویند که کارفرما هنوز بابت مطالبات مربوط به دست‌کم ۶ ماه دستمزد پرداخت نشده؛ با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

به گزارش کارگر آنلاین ، تعدادی از کارگران داروگر رشت واقع در استان گیلان گفتند: حدود ۲۰ کارگر در صنایع بسته‌بندی داروگر رشت با سوابق بالای ۱۸ تا ۲۳ سال باقی مانده‌اند که شش ماه دستمزد سال جاری خود را طلبکارند.

  • به گفته یکی از کارگران، ادامه بلاتکلیفی در وضعیت کارگران این کارخانه و اینکه چند ماه حقوق نگرفته‌اند، باعث شده شمار زیادی از کارگران خودخواسته محل کار خود را ترک کنند.
  • او گفت: تعداد کارگران این کارخانه در ابتدای سال جاری به ۷۰ نفر می‌رسید اما با تداوم مشکلات کارخانه در حال حاضر تعداد کارگران به حداقل ۲۰ نفر کاهش یافته است.
  • او گفت: وضعیت کارگران داروگر رشت هر روز به نسبت روز قبل بدتر می‌شود و هرچند وقت یکبار اخبار اعتراض و پرداخت نشدن حقوق کارگران کارخانه در رسانه‌ها منتشر می‌شود، اما هنوز مسئولان مستقیم این وضعیت را پیگیری نمی‌کنند.
  • طبق اظهارت وی؛ وضعیت کارخانه و کارگران صنایع بسته‌بندی داروگر برای مسئولان استان گیلان به حدی عادی شده که هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند با این حال کارگران با این وضعیت، بعد از سال‌ها کار و تلاش چاره‌ای جزء ترک محل کار خود و روی آوردن به مشاغل دیگر برای تامین زندگی خود و خانواده‌هایشان را ندارند.
  • این کارگر در ادامه اظهار کرد: بیشتر کارگرانی که از کارخانه خارج شده‌اند به مشاغل  ساختمانی، پیک موتوری، رانندگی در موسسات کرایه خودرو و نظافت منازل روی آورده‌اند و تعداد کمی هم در واحد‌های تولید و صنعتی مشغول شده‌اند.
  • او در خاتمه درباره وضعیت تولیدات صنایع بسته بندی داروگر گفت: فعالیت واحد تیوپ، چاپ و سایر خطوط تولیدی صنایع بسته‌بندی داروگر رشت تقریبا متوقف شده و فقط یک خط از ۴ خط واحد تزریق درب شامپو خمره‌ای فعال است.

انتهای پیام/

منبع: ایلنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه