پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00021:00 - 1401/12/22

تعیین دستمزد امشب بعید است/آخرین اخبار از جلسه شورای عالی کار

کارگر آنلاین | اخبارهای رسیده از داخل جلسه امشب شورای عالی کار حاکی از این است که به دلیل اختلاف نظر شدید بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت، به احتمال قوی امشب نتیجه نهایی برای افزایش مزد ۱۴۰۲ حاصل نمی شود.

به گزارش کارگر آنلاین ، جلسه شورای عالی کار در حالی از ساعت 18 امشب با حضور شرکای اجتماعی در حال برگزاری است که طبق پیش بینی ها اختلاف نظرها درباره میزان افزایش مزد و تعیین هزینه سبد معیشت زیاد است.

  • پیگیری خبرنگار تسنیم از جلسه امشب شورای عالی کار، بیانگر این است که به دلیل اختلاف نظر شدید بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت، به احتمال قوی امشب نتیجه نهایی برای افزایش مزد 1402 حاصل نمی شود.
  • بنابر این گزارش، جلسه بعدی شورای عالی کار طی چند روز آینده برگزار و ادامه چانه زنی ها انجام خواهد شد.
  • یکی از اختلاف نظرهای بازر بین شرکای اجتماعی هزینه سبد معیشت است. کارگران اعتقاد دارند در راستای ماده 41 قانون کار و تبصره 2 هزینه سبد معیشت برای تعیین دستمزد باید تعیین میشد، اما با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ها و به همان نسبت افزایش هزینه سبد معیشت؛ اختلاف نظرهایی بین شرکای اجتماعی وجود دارد و همین مسئله باعث عدم نتیجه دهی جلسه امشب پس از حدود 3 ساعت بحث و گفتگو شده است. البته جلسه امشب هنوز پایان نیافته و مذاکرات طرفین همچنان ادامه دارد.
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین