پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00013:59 - 1402/07/14

احمد علوی عضو شورای اسلامی شر تهران خبر داد :

هلدینگ گردشگری مقدمه تشکیل سازمان گردشگری تهران است

کارگر آنلاین | عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هلدینگ گردشگری مقدمه تشکیل سازمان گردشگری تهران است، گفت: هدف از این کار استفاده بیشتر و بهتر مردم از خدمات تفریحی و گردشگری شهر تهران است.

به گزارش کارگر آنلاین ، سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرگزاری فارس، گفت: تشکیل هلدینگ گردشگری شهر تهران یکی از خبرهای خوبی بود که در روزهای پایانی هفته گردشگری و در آغازین روزهای هفته تهران همزمان با میلاد نبی اکرم(ص) منتشر شد.


وی افزود: حدود ۱۰ سال است که ضرورت تاسیس هلدینگ یا سازمان گردشگری در مدیریت شهری مطرح است اما در همه این دوران ها به دلایل متعدد هیج پیشرفتی در این موضوع حاصل نشده بود.

وی گفت که هدف نهایی و غایی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران است چرا که صرفا با مدیریت یکپارچه است که شهرداری تهران می تواند خدمات گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی به شهروندان تهرانی ارائه کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تشکیل هلدینگ گردشگری را مقدمه سازمان گردشگری عنوان کرد و گفت: شهردار تهران احکامی برای شورای گردشگری صادر کرد و مسئولیت آن را نیز خودشان بر عهده گرفتند و دبیرخانه هلدینگ گردشگری را نیز به مجموعه شرکت نوسازی عباس آباد واگذار کردند.

وی اظهار امیدواری کرد: انشالله این اتفاق به تجمیع گردشگری مدیریت شهری کمک کند که این تجمیع بتواند میزان خدمات را افزایش و شهروندان بیشتری بتوانند از فضاهای گردشگری که در اختیار شهرداری تهران قرار دارد استفاده کنند.

رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدوارم با تشکیل هلدینگ گردشگری نسبت به ساماندهی موزه ها و خانه موزه هایی که در اختیار شهرداری تهران قرار  دارد که اکنون کمتر از ۲۰ درصد انان مورد بهره برداری قرار دارد، اقدام شود و نسبت به مرمت آثار تاریخی و میراثی شهر تهران و شناساندن آنان به شهروندان در سطح شهر و همچنین صنایع دستی و کارآفرینی به صورت یکپارچه اقدام شود.

علوی گفت: همه این اقدامات برای این است که حال شهروندان تهرانی ما بهتر از اکنون باشد و ما هم بتوانیم به رشد و ارتقای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهر تهران کمک کنیم.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
طرح سپرده – تسهیلاتی نگین امید بانک سپه
بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین