چاپ00017:30 - 1399/08/26

رگبار باران فردا در پایتخت/ گرمای 32 درجه در بندرعباس و یخبندان در شهرکرد

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات وزش باد با احتمال رگبار باران پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۳ و ۵ درجه خواهد بود.

کارگر آنلاین | فریبا گودرزی در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و اردبیل رگبار پراکنده باران داریم همچنین در استان‌های خوزستان، لرستان، بوشهر، فارس، البرز، قزوین، زنجان و غرب تهران بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۷ آبان در سواحل خزر بارش ها تشدید می شود همچنین در ارتفاعات البرز تشدید بارش ها را خواهیم داشت و در استان‌های کردستان، کرمانشاه،‌ زنجان، همدان، مرکزی، قم، شمال اصفهان، جنوب آذربایجان شرقیی، جنوب آذربایجان غربی و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه ۲۸ آبان رگبار باران در سواحل خزر خواهیم داشت و در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود؛ چهارشنبه همچنین در جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش خفیف باران خواهیم داشت.

گودرزی با بیان اینکه چهارشنبه خلیج فارس و امروز تا پنجشنبه دریای خزر مواج است، گفت: روز پنجشنبه ۲۹ آبان در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان رگبار باران و در شرق مازندران و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: روز جمعه ۳۰ آبان با ورود سامانه بارشی جدید، رگبار باران در نوار غربی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود و سامانه بارشی روز شنبه به نواحی مرکزی کشور کشیده خواهد شد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در این مدت بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

گودرزی اظهار کرد: در استان هایی که ذکر شد اختلال در تردد جاده ای، احتمال جاری شدن روان آب، برخورد صاعقه در استان های جنوبی و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی و توصیه می شود اجتناب از تردد غیر ضروری، عدم اتراق در اطراف رودخانه ها، پاکسازی معابر و کانال ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات، در دستور کار باشد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان ‌کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات وزش باد با احتمال رگبار باران پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۳ و ۵ درجه خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر همچنین اردبیل با کمینه دمای یک درجه زیر صفر، سردترین مرکز استان خواهد بود.

 

نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
آموزش کارگران