پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00001:57 - 1399/09/21

رکوردها در هفته مثبت بورس

شاخص هم وزن بورس پایتخت هفته را صعودی پشت سر گذاشت. در سراسر هفته شاخص هم وزن با رشد همراه بود و در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته قبل 6.58 درصد رشد کرد و به رقم 451 هزار و 3 واحد رسید.

در سراسر هفته شاخص هم وزن با رشد همراه بود و در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته قبل ۶.۵۸ درصد رشد کرد.

 در پایان هفته سوم آذرماه، شاخص کل بورس نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته پیش 35 هزار و 294 واحد بالاتر ایستاد و کانال 1.5 میلیون واحدی را پس گرفت. با اینکه شاخص بورس در 3 روز انتهایی هفته با افت مواجه بود اما به طور کلی هفته‌ای مثبت را پشت سر گذاشت.

بازدهی 2.4 درصدی بورس

در آخرین روز کاری هفته شاخص کل به رقم یک میلیون و 506 هزار واحد رسید که پایین‌ترین رقم هفته بود، با این حال نسبت به روز چهارشنبه هفته قبل، رشد 2.4 درصدی را ثبت کرد. بالاترین رقم شاخص کل در روز یکشنبه ثبت شد که به سطح یک میلیون و 523 هزار واحد رسید.

رکوردها در هفته مثبت بورس

هفته صعودی شاخص هم وزن

شاخص هم وزن بورس پایتخت هفته را صعودی پشت سر گذاشت. در سراسر هفته شاخص هم وزن با رشد همراه بود و در روز چهارشنبه نسبت به روز مشابه هفته قبل 6.58 درصد رشد کرد و به رقم 451 هزار و 3 واحد رسید.

رکوردها در هفته مثبت بورس

میانگین ارزش معاملات

ارزش معاملات کل بازار سهام،‌ به استثنای روز سه‌شنبه، در کل هفته روندی صعودی داشت. رشد ارزش معاملات نشان دهنده افزایش نقدشوندگی بورس تهران است. میانگین ارزش معاملات هفته 23 هزار و 327 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 5.9 درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم ارزش معاملات هفته 27 هزار و 321 میلیارد تومان بود که در روز دوشنبه رقم خورد و کمترین رقم به روز شنبه تعلق داشت که 18 هزار و 960 میلیارد تومان بود.

میانگین ارزش معاملات خرد

روند تغییرات ارزش معاملات خرد بورس در سه روز ابتدایی هفته صعودی بود و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نزولی شد. میانگین ارزش معاملات خرد هفته 18 هزار و 934 میلیارد تومان بود. بالاترین رقم هفته در روز دوشنبه ثبت شد که ارزشی معادل 24 هزار و 340 میلیارد تومان داشت و رکورد نیمه دوم سال را شکست. کمترین رقم هفته نیز به روز شنبه برمی‌گردد که 15 هزار و 590 میلیارد تومان بود.

میانگین پول حقیقی ورودی به بورس

در هفته گذشته مجموع خالص پول‌های حقیقی ورودی به بورس هزار و 680 میلیارد تومان بود. میانگین ورود پول حقیقی هفته نیز 336 میلیارد تومان بود. در این هفته،‌‌ به استثنای روز دوشنبه، در باقی روزها خالص پول‌های حقیقی ورودی مثبت بود. در روز دوشنبه شاهد 591 میلیارد تومان تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بودیم. بیشترین میزان پول حقیقی ورودی در روز یکشنبه ثبت شد که 764 میلیارد تومان وارد بورس شد.

میانگین صف های خرید

این هفته نیز همانند هفته گذشته، در تمامی روزهای معاملاتی هفته میزان تقاضای بازار از عرضه‌ها بیشتر بود و در پایان معاملات روزانه،‌ بورس شاهد مازاد تقاضا بود. روند تغییرات رقم مازاد تقاضا در سه روز ابتدایی نزولی و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه صعودی شد. بیشترین رقم مازاد تقاضای هفته در روز یکشنبه محقق شد که معادل 2 هزار و 188 میلیارد تومان بود. کمترین رقم مازاد تقاضای هفته نیز در روز دوشنبه ثبت شد که 434 میلیارد تومان ارزش داشت.

روند تغییرات ارزش صف‌های خرید تا روز دوشنبه نزولی بود و در دو روز انتهای هفته صعودی شد. میانگین ارزش صف‌های خرید هفته هزار و 924 میلیارد تومان بود. بیشترین رقم ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات روز شنبه ثبت شد که 2 هزار و 418 میلیارد تومان بود و کمترین رقم 977 میلیارد تومان بود که به روز دوشنبه تعلق داشت.

میانگین صف های فروش

روند تغییرات ارزش صف‌های فروش، به استثنای روز دوشنبه، در باقی روزهای هفته نزولی بود. میانگین ارزش صف‌های فروش هفته 234 میلیارد تومان بود. بیشترین رقم ارزش صف‌های فروش در پایان معاملات روز دوشنبه ثبت شد که 534 میلیارد تومان بود و کمترین رقم 125 میلیارد تومان بود که به روز چهارشنبه تعلق داشت.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران