12:08 - 1395/10/29

مسکن مهری که بعد از ۵ سال به جای متقاضی به بانک رسید!

مسکن مهری که بعد از ۵ سال به جای متقاضی به بانک رسید!

چند روز پیش احضاریه ای از بانک مسکن شعبه شرق تهران به دست این متقاضیان رسیده است که به دلیل عدم پرداخت اقساط، خانه هایی را که هنوز رنگ آن را هم ندیده اند به مزایده گذاشته شده است.

 به گزارش کارگرآنلاین، چند ماه پیش بود که بانک مسکن شروع به ارسال پیامک های تهدیدآمیز به متقاضیان مسکن مهر پردیس کرد. و نسبت به عدم پرداخت اقساط واحدهایی که هنوز به متقاضیان تحویل داده نشده! به آنها اخطار می داد.

بانک مسکن در این پیامک ها خطاب به تعدادی از متقاضیان مسکن مهر هشدار داده بود که اگر اقساط وام خانه هایشان را پرداخت نکنند، علیه آنها  و به طور قانونی اقداماتی را انجام خواهد داد!

این در حالی است که چند روز پیش احضاریه ای از بانک مسکن شعبه شرق تهران به دست این متقاضیان رسیده که به دلیل عدم پرداخت اقساط، خانه هایی را که هنوز رنگ آن را هم ندیده اند به مزایده گذاشته شده است.

مستاجر هستم! نمی توانم هم کرایه خانه بدهم و هم اقساط وام خانه تحویل نگرفته را!
امروز متقاضیان مسکن مهر نه راه پس دارند و نه راه پیش. آنها چشم انتظار تحویل خانه هایشان مانده اند و حالا نزدیک به یک سال است که درکنار اجاره نشینی و پرداخت کرایه خانه، متحمل اقساط وام مسکن شده اند.

یکی از این متقاضیان که نمی خواهد نامش فاش شود به خبرنگار «فردا» می گوید: «چند وقتی است که بانک مسکن شعبه شرق تهران واقع در خیابان میرداماد پیامک های تهدیدآمیزی را برایمان ارسال می کرد. اما من پولی نداشتم که برای اقساط مسکن مهر پرداخت کنم. زیرا که هنوز خانه هایمان را به ما تحویل نداده اند و من باید کرایه خانه را پرداخت کنم.

این متقاضی مسکن مهر ادامه می دهد: «گناه ما چیست که خانه هایمان را به ما تحویل نداده اند و برای خانه های تحویل نگرفته باید قسط پرداخت کنیم؟ اگر خانه هایمان را تحویل گرفته بودیم در آنجا ساکن می شدیم و به جای اجاره خانه، اقساط بانک مسکن را پرداخت می کردیم.»

او توضیح می دهد: «اقساط وام مسکن مهر پردیس 320 هزار تومان است و بازپرداخت آن 15 ساله است. این در حالی است که پیش از این سقف وام 20 میلیون تومان بوده که سال گذشته به 33 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. از طرفی ما همچنان در صف قرارداد 5 برگی هستیم و مسئولان مسکن مهر پردیس به ما گفته اند که با ما تماس خواهند گرفت! در واقع باید بگویم ما هنوز سند 5 برگی را تحویل نگرفته ایم اما می گویند باید اقساط وام مسکن را پرداخت کنیم!»

این متقاضی مسکن مهر با پشیمانی از ثبت نام در این طرح می گوید: «دیگر خسته شده ام. سال 91 ثبت نام کردم و قرار شده بود تا 4 قسط 5 میلیون تومانی پرداخت کنیم. تمام اقساط را به موقع پرداخت کردم و آورده حساب خودم را به 20 میلیون تومان رساندم. اما مدتی بعد گفتند که باید مبلغ واریزی به 29 میلیون و 750 هزار تومان برسد. با قرض گرفتن و وام و با هزار و یک بدبختی توانستم 9 میلیون و 750 هزار تومان دیگر تهیه کنم. اما دیگر نمی توانم برای خانه ای که هنوز تحویل نگرفته ام و همچنان مستاجر هستم، ماهانه 320 هزار تومان پرداخت کنم!»

بانک مسکن پاسخ نمی دهد!
این در حالی است که یکی از کارشناسان بانک مسکن به خبرنگار «فردا» می گوید: «تعاونی ها به بانک مسکن اعلام کرده اند که خانه ها تکمیل  شده و فقط جزییات ساخت باقی مانده است، بر همین اساس وام این خانه ها پرداخت شده و حالا متقاضیان موظف به پرداخت اقساط آن هستند.»

این در حالی است که به گفته این کارشناس برخی از تعاونی ها به علت عدم پرداخت جریمه، این پایان کار را اعلام کرده اند و در ادامه بانک نیز این موضوع را تایید کرده است!

از سوی دیگر مسئولان مسکن مهر نه تنها پاسخی به سوالات مالکان واحدها بعد از 5 سال در خصوص قیمت ها نداده اند، بلکه با وجود گذشت 6 ماه از افتتاح 4550واحد از فاز 11 آنها را در مقابل بانک تنها گذاشته اند و با عدم تحویل به موقع این واحدها، امکان پرداخت اقساط را از آنها سلب نموده اند و بانک مسکن هم تنها متقاضی را بعنوان طرف حساب خود می شناسد.

حالا بسیاری از متقاضیان مسکن مهر پردیس که موظف به پرداخت اقساط وام مسکن شده اند، توان واریز این مبلغ را نداشته و نمی دانند بر اساس چه قانونی، قرار است مسکن مهری را که هنوز تحویل نگرفته اند، به مزایده گذاشته و از آنها گرفته شود؟

https://kargaronline.ir/news-details/60542/ telegram facenama cloob hammihan
مرتبط ها
نظرات کاربران
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
کلیه حقوق محفوظ میباشد