پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00015:05 - 1400/01/11

عبور قیمت هر متر مسکن از ۳۰ میلیون تومان

متوسط قیمت مسکن در تهران در اسفند سال ۹۹ از ۳۰ میلیون تومان عبور کرد که حاکی از افزایش ۶.۶ درصدی نسبت به ماه قبل از آن است.

به گزارش کارگر آنلاین، بانک مرکزی گزارش داد که در اسفند سال ۹۹ تعداد معاملات واحدهای مسکونی به ۵.۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۳۴.۶ درصد افزایش یافت و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۸.۴ درصد کاهش نشان داده است‌‌.

بر اساس این گزارش تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ۹۹ به حدود ۸۳٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با سال قبل از آن با کاهش اندک ۰٫۳ درصدی مواجه بوده است.

همچنین در سال ۹۹ متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان بوده است.
گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۹۹» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی تهران به ۳۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد افزایش دارد.

منبع: تجارت نیوز
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران