پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00007:57 - 1400/01/15

خبر مهم/ افزایش حق مسکن کارگران+جزئیات

نماینده کارگران در شورای عالی گفت: مصوبه افزایش حق مسکن قابلیت اجرایی از ابتدای فروردین ماه را دارد.

به گزارش کارگر آنلاین،  محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره ارسال مصوبه حق مسکن ۱۴۰۰ به هیأت دولت گفت: طبق صبحت‌های وزیرکار در آخرین جلسه شورای عالی کار مقرر شد که کمک هزینه مسکن با قید فوریت به دولت ارسال شود.

وی با بیان اینکه اجرای این مصوبه منوط به تصویب در دولت است گفت: طبق مصوبه شورای عالی کار هر زمانی این مصوبه در دولت تصویب شود، باید از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ عملیاتی شود.

تاجیک بیان کرد: اجرای مصوبه افزایش حق مسکن از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۵۰ هزار تومان از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ یکی از بند‌های مصوبه شورای عالی کار است. اینکه چه زمانی تصویب می‌شود، بستگی به تصویب دولت دارد. اگر حق مسکن دیرتر از فروردین ماه هم تصویب شود، کارفرمایان مکلف هستند که معوقات را ازفروردین ماه اعمال کنند.

نماینده کارگران با بیان اینکه انتظارمان از دولت برای سال ۱۴۰۰ کنترل تورم است گفت: اگر تورم کنترل نشود، فاجعه‌ای که سال گذشته برای دستمزد کارگران رخ داد، تکرار می‌شود. جا دارد که دولت تورم را کنترل کند تا کارگران بتوانند با این حقوق زندگی حداقلی خود را بگذرانند.

تاجیک افزود: حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به جز حق اولاد است که تمام کارگران مشمول قانون کار باید این رقم را دریافت کنند.

منبع: رکنا
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه