پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:58 - 1397/02/22

۶ماه کارورزی برای دانشجویان کشاورزی الزامی شد

رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی، فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی از امسال باید ۶ ماه کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی قبل از فارغ التحصیلی بگذرانند.

به گزارش کارگرآنلاین، سید جلال‌الدین بصام رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی در پاسخ به تسنیم اظهار داشت:  طبق قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی قرار شده است که فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی 6 ماه از سال را  در سال  آخر تحصیل  خود به عنوان کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی فعالیت کنند.

وی افزود: براین اساس هردانشجوی بخش کشاورزی که در دانشگاه‌های سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و علمیکاربردی درسی میخواند باید به صورت اجباری 6 ماه کارورزیکند.

بصام در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه به کارورزان، مانند دانشگاه‌های کشور های توسعه یافته حقوق پرداخت می‌شود گفت: حقوقی به کارورزان پرداخت نمی‌شود و در مطالعات خود به این موضوع توجهی نشده است.

  معاون آموزشی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی همچنین درباره مراسم امروز نیز اظهار داشت: در این مراسم از  27  نفر  از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف تقدیر صورت می‌گیرد.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران