چاپ00013:24 - 1400/03/31

دولت آیت‌الله رئیسی در زمینه تولید مسکن و اشتغال برنامه‌های خوبی دارد

کارشناس اقتصادی گفت: دولت آیت‌الله رئیسی کلاً در زمینه تولید مسکن و اشتغال برنامه‌های خوبی دارند و احتمالاً در چهار سال اول دولت انقلابی ایجاد شود و از این رکود و افزایش قیمت سرسام‌آوری که مسکن دارد بیرون بیاییم.

کارگر آنلاین | مهدی کُماسی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به رابطه تنگانگ و مستقیم «ساخت مسکن» و «ایجاد اشتغال»، گفت: در بخش مسکن ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال وجود دارد و در دولت‌های یازدهم و دوازهم در بخش مسکن با افزایش قیمت و کمبود مواجه بودیم.
 
وی افزود: در دوره‌های قبلی نیز یعنی در دولت‌های نهم و دهم، مسکن مهر راه اندازی شد که تعدادی واحد احداث و واگذار شد، اما بعد از آن دیگر فعالیتی در بخش مسکن نشد با توجه به صحبت‌های آیت‌الله رئیسی و توجه ایشان به اشتغال زایی و تولید مسکن ا‌ن‌شاءالله این مشکلات حل خواهد شود.
 
وی گفت: وضعیت مسکن احتمالاً رکودی سه الی چهار ساله خواهد داشت زیرا خیلی از زیربنا‌های ما در بخش اقتصاد خراب شده است و خیلی از زیربنا‌های دیگر باید دوباره ایجاد شود واحتمالاً ۲ یا ۳ سال طول می‌کشد تا بتوانیم به روال عادی برگردیم.
 
کارشناس اقتصادی افزود: دولت آیت الله رئیسی کلاً در زمینه تولید مسکن و اشتغال برنامه‌های خوبی دارند و احتمالاً در چهار سال اول دولت انقلابی ایجاد شود و از این رکود و افزایش قیمت سرسام آوری که مسکن دارد بیرون بیاییم.
 
کماسی ادامه داد:  ما  درکشور حداقل ۴ یا ۵ قطب صنعتی داریم که با توجه به تحریم‌ها و کارشکنی که وجود داشته خط تولید آن‌ها غیرفعال شده و می‌شود با یک استراتژی و استارت دوباره آن‌ها را از رکود بیرون آورد و در تولید حداقل ۳۰ یا ۴۰ درصد به خودکفایی رسید.

نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
آموزش کارگران