00:15 - 1397/10/13
پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر داد:

50 درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده هستند / از سال ۸۹ دولت هیچ اتوبوسی تحویل نداده است

50 درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده هستند / از سال ۸۹ دولت هیچ اتوبوسی تحویل نداده است

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ادامه درخصوص کمک دولت برای تامین اتوبوس در حمل‌ونقل تهران هم گفت: از سال 89 دولت هیچ اتوبوسی تحویل نداده است. وی ادامه داد: در چندسال اخیر اتوبوس‌هایی مه به حمل‌ونقل عمومی شهر تهران اضافه شده است

کارگر آنلاین : پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درخصوص تعداد اتوبوس فعال در حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: در حال حاضر 6400 اتوبوس در حوزه حمل و نقل عمومی شهر تهران فعال هستند. وی درخصوص فعالیت مینی‌بوس‌ها در جابجایی مسافران سطح شهر تهران هم گفت: حدود 1200 مینی‌بوس در تهران مسئولیت جابجایی مسافران را عهده دار بوده اند که با توجه به عمر زیاد آنها و ضرورت نوسازی ناوگان مینی‌بوس، از این بین 250 مینی‌بوس در حال حاضر در مراکز اسقاط، پروسه اسقاط را طی می‌کنند و 250 مینی‌بوس دیگر هم برای اسقاط معرفی شده‌اند که در مسیر انجام امور لازم برای اسقاط هستند.

 

سنندجی همچنین تاکد کرد که براساس پیگیری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تلاش خواهد شد تا 200 مینی‌بوس دیگر هم به فرایند اسقاط اضافه شود و تا پایان سال 95 تعداد 700 مینی‌بوس فرسوده تهران در طرح تعویض به صورت تاکسی و یا مینی‌بوس جایگزین

 

شود.

 

سنندجی با اشاره به اینکه 124 مینی‌بوس هم در سال 93 نوسازی شده است گفت: با نوسازی 700 مینی‌بوس، سایر مینی‌بوس‌ها نیازمند نوسازی نخواهد بود و سنشان زیر 15سال است که نیازی به نوسازی آنها نیست.

 

سنندجی در خصوص عمر اتوبوس‌های شهر تهران هم گفت: 50درصد از اتوبوس‌های شهر تهران فرسوده‌اند یعنی بالای 8سال عمر دارند که باید براساس مصوبات دولت و شورای شهر تهران از روند فعالیت خارج شده و اتوبوس نو جایگزین آنها شود. وی بیشترین عمراتوبوس‌های فعال در تهران را 11سال عمر ذکر کرد.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ادامه درخصوص کمک دولت برای تامین اتوبوس در حمل‌ونقل تهران هم گفت: از سال 89 دولت هیچ اتوبوسی تحویل نداده است. وی ادامه داد: در چندسال اخیر اتوبوس‌هایی مه به حمل‌ونقل عمومی شهر تهران اضافه شده است از محل اعتبارات شهرداری تهران تامین شده است.

 

سنندجی تاکید کرد که در تهران تنها اتوبوس‌های دوکابینه شهر است که فرسوده نیست و نیاز به نوسازی ندارند.

 

وی همچنین تاکید کرد که امسال در حال قرارداد خرید اتوبوس از شرکت‌های داخلی و همچنین واردات اتوبوس هستیم. امسال تا به حال پنجاه دستگاه خودرو وارد کرده‌ایم که هفته گذشته در منطقه 16 آغاز به کار کردند. همچنین به مناسبت هفته هوای پاک هم 30دستگاه

 

اتوبوس نو در ناواگان اتوبوس‌رانی فعال خواهیم کرد و سه خط در منطقه 18 و دو خط هم در منطقه22 با اتوبوس‌های جدید راه‌اندازی خواهیم کرد.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران قیمت تهیه اتوبوس براساس استانداردهای لازم از شرکت‌های داخلی را حدود 800 تا 850 میلیون تومان اعلام کرد و گفت براساس استانداردهای اعلام شده موظفیم از اتوبوس‌های گازسوز در تهران به کارگیری کنیم و در

 

صورت استفاده از اتوبوس‌های دیزلی باید فیلترهای کاهش آلودگی بر این اتوبوس‌ها نصب باشد.

 

وی تاکید کرد که بر همین اساس ما هم درحال حاضر پیگیر تهیه اتوبوس‌های برقی و یا گازسوز هستیم .

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درخصوص سهم اتوبوس‌ها در حمل و نقل عمومی شهر تهران هم گفت: سهم اتوبوس باید در جابجایی شهر 25درصد باشد و در حال حاضر سهم شرکت واحد اتوبوسرانی تهران 22درصد از حمل و نقل عمومی تهران است.

https://kargaronline.ir/news-details/71870/ telegram facenama cloob hammihan
مرتبط ها
نظرات کاربران
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
کلیه حقوق محفوظ میباشد