اخبار اقتصادی
چاپ00023:40 - 1397/11/03

دومین مناظره زاکانی و تاجزاده:

تاجزاده: به حرف‌های امام نقد دارم/زاکانی: فساد از دولت هاشمی شروع و در دولت خاتمی به اوج رسید

بخش دوم مناظره علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب عصر امروز(چهارشنبه) در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

بخش دوم مناظره علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب عصر امروز(چهارشنبه) در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

تاجزاده در ابتدای این مناظره گفت: من درمورد مناظره قبل سه عذرخواهی بدهکارم. نخست از خانواده سعید زینالی عذر می‌خواهم که نامی از ایشان نبردم. دوم از دانشجویان دانشگاه تبریز عذرخواهی می کنم که نام آنها را که همپای دانشجویان تهران اعتراض کردند نیاوردم و سوم از همه کسانی که نامشان برده شد اما فرصتی برای شنیدن حرف‌هایشان به آنها داده نشد عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود:  در مناظره قبل به این اشتراک نظر رسیدیم که نیروی انتظامی و لباس شخصی ها رفتار مخربی در وقایع سال78داشتند.

تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند

تاجزاده با اشاره به محل برگزاری مناظره که محل کار شهید بهشتی بود، افزود: بهشتی مرد مناظره بود و ما در چند روز گذشته شاهد دو پدیده زیبا و زشت بودیم. آنچه زیبا بود مناظره زاکانی و تاجزاده بود و آنچه زشت بود اعتراف گیری های بخشی بود که از صدا وسیمای جمهوری اسلامی پخش شد که به مصلحت نیست و مردم هم از آن راضی نیستند.

فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اعتراف گیری از قرون وسطی به دوره مدرن رسید و سمبلش هم استالین بود و ما انقلاب کردیم که مناظره باشد و این نظام آن قدر کوچک نیست که از یک گروه تروریستی نگرانی به خود راه دهد. ما طرفدار گفتگو هستیم از بازجوها در اوین تا مقامات کاخ سفید در آمریکا.

زاکانی: تاج‌زاده بگوید چرا از اسماعیل بخشی کذّاب دفاع می‌کند

در ادامه علیرضا زاکانی، نماینده ادوار مجلس، با اشاره به برگزاری مناظره در یادمان شهدای هفت تیر گفت: خوب است با بازخوانی آن ایام، نقاب از چهره نفاق عصر خود برداریم.

وی مناظره نخست خود و تاج‌زاده را اتفاق شیرین روزهای اخیر دانست و گفت: ای کاش رسانه ملی هم امکان پخش این مناظرات را پیدا می‌کرد.

زاکانی به اعترافات اسماعیل بخشی که توسط تاج‌زاده محکوم شد را مورد اشاره قرار داد و گفت: اسماعیل بخشی توسط وزارت اطلاعات دولت دوستان آقای تاج‌زاده دستگیر شد و بعد قوه قضائیه مشخص کرد که ادعاهای وی دروغ بوده است. آقای تاج‌زاده بگوید که آیا از فرد کذاب دفاع می‌کند؟

نماینده سابق مجلس، دستگیری مرضیه هاشمی را اتفاق زشت روزهای اخیر دانست و گفت: این اتفاق، نمایش رسوایی آرمانشهر غرب‌گراهای داخلی بود و مشخص کرد آمریکا چطور مدافع حقوق سیاه‌پوستان و مسلمانان است.

زاکانی ادامه داد: آقای تاج‌زاده صریحاً نظرشان را درباره آمریکا بگویند؛ اینکه آیا ایشان آمریکا را دشمن ما می‌دانند یا خیر؟

تاجزاده: محمدرضا خاتمی در خصوص انتخابات حرف بزند سریعا دادگاه تشکیل می دهند

تاجزاده با بیان اینکه در جریان برگزاری انتخابات مجلس ششم من شاهد موارد منفی بسیاری بودم که منجر به شکایتم از آقای جنتی و شکایت آقای جنتی از من شد، اظهار داشت: آقای حداد عادل درخصوص آن انتخابات 20 سال است که دروغ می گوید. ایشان می گوید صندوقی که خودشان رای دادند رای شان در آن صفر است درحالی که آن صندوق سیار بود و این دروغ را بعد مناظره قبلی نیز کیهان تکرار کرد.

تاحزاده با بیان اینکه نگذاشتند علیرضا رجایی به مجلس برود و گفتند او ملی مذهبی است گفت: گفتند رجایی خطرناک است و نباید به مجلس برود. گفتیم هرکس که تایید کردید ما پاسدار رای مردم هستیم و همان زمان به آقای جنتی پیشنهاد دادم چون این انتخابات مهم است مکاتبات ما برای مردم منتشر شود. ابتدا پذیرفتند اما پس از انتخابات گفتند مخالف هستیم اما من همه را در کتابی منتشر کردم.

وی در این خصوص ادامه داد: جلوتر گفتند که بازشماری متوقف شود چون دیدند که هیچ تقلبی صورت نگرفته، پس از مدتی آقایی به مکه رفتند و بعد هم صحبت های عجیب و غریبی به گوش رسید که انتخابات باید باطل شود.

تاجزاده با بیان اینکه به استناد تخلفاتی که صورت گرفته بود، از آقای جنتی شکایت کردم گفت: به دادگاه من سریعا رسیدگی شد اما به شکایت من از آقای جنتی رسیدگی نشد و اگر شده بود آقای جنتی نمی توانست به راحتی هرکاری می خواهد بکند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه از سال 84 تمام تبلیغات دروغ اصول گرایان بر این بود که من در این انتخابات تقلب کردم گفت: استنادشان برای این تبلیغات هم همان صندوقی بود که می گفتند رایش صفر است.

تاجزاده افزود: سال 94 از آقای باهنر می پرسند که چرا در انتخابات شرکت نمی کنی؟ می دانی شکست می خوری؟ او پاسخ می دهد که در مجلس ششم مطمئن بودیم که اصلاح طلبان برنده خواهند بود اما مجلس دهم را مطمئن بودیم که اصول گرایان می برند و بود و نبود باهنر فرقی نداشت.

وی با بیان ایمکه با وجود اینکه مجلس ششم مطمئن بودند می بازند، سه ماه کشور را معطل نگه داشتند تصریح کرد: محمد رضا خاتمی کلامی در خصوص انتخابات حرف بزند سریعا دادگاه تشکیل می دهند، اما آقای شریعتمداری من را آقای تقلب خطاب کرد و هیچ گاه دادگاهی به آن ورود نمی کند. آنها مصونیت کامل دارند هرچه می خواهند بگویند و برخورد فقط با ما صورت می گیرد.

تاجزاده با اشاره به مناظره قبل با بیان اینکه من چند سوال هم از جلسه قبل از آقای زاکانی داشتم چون ایشان آزادی خواه هستند و ما دیکتاتور، خاطرنشان کرد: ایشان نظرشان را در مورد توقیف فله ای مطبوعات بگویند و دوم در مورد نظارت استصوابی و لغوش توضیح دهند. سوال بعدی هم اینکه ایشان مدافع انتخابات آزاد هست یا خیر؟

وی افزود: سوم سوال کردم که بفرمایند به وضعیت لباس شخصی ها با همه جنایتی کردند که چیست؟ چهارم هم قاتل عزت ابراهیم نژاد چه شد؟ ایشان گفتند چند نیروی انتظامی در 78 کشته شدند، اسم آن افراد را بگویند و در مورد پخش اعترافات اخیر نیز توضیح دهند.

زاکانی: کوی دانشگاه سناریویی طراحی شده‌ برای فراموشی قتل‌های زنجیره‌ای بود

نماینده اسبق مجلس با ارائه سند گزارش دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی در زمان خاتمی درباره حوادث کوی دانشگاه گفت: در این گزارش به صراحت آمده که گزارش اولیه‌ای که درباره کوی دانشگاه منتشر شده و آقای تاج‌زاده هم به آن استناد کرد، ناقص بوده است.

زاکانی درباره لباس‌شخصی‌ها گفت: امثال شیرین عبادی و امیرفرشید ابراهیمی کجا هستند؟ این‌ها مگر به خارج از کشور فرار نکردند؟ منشاء لباس‌شخصی‌ها را باید در اینجا جست.

وی در جمع‌بندی بحث خود درباره کوی دانشگاه تهران گفت: حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸،  کاملاً سناریویی طراحی شده‌ برای فراموش شدن قتل‌های زنجیره‌ای بود که دوستان آقای تاج‌زاده راه انداختند.

تاجزاده: اتهام دروغ‌گویی به حداد عادل را وارد می دانم 

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه آقای زاکانی هم لباس شخصی ها و هم نیروی انتظامی هر دو را محکوم کرد اما در مورد سوم یعنی دانشجویان اختلاف نظر وجود دارد و ایشان بدون هیچ سندی می‌گوید دانشجوها با سناریویی طراحی و سازماندهی شده در سال78 عمل کردند،گفت:  همه آشوب ها به یک ستاد بر می گردد و اگر کسی دنبال دلیل است دنبال این ستاد برود.

وی افزود: اشکال دوستان این است که دائم قضیه را اصلاح‌طلب-اصولگرا می‌کنند ولی یادشان می رود که ممکن است اتفاق بدتری بیافتد.

تاجزاده ادامه داد: معاون وقت اطلاعات نیروی انتظامی در سال 78 بعد از اینکه از او خواستم تا پرونده عزت ابراهیم نژاد را پیگیری کند، تا جایی پیگیری کرد ولی بعد از مدتی گفت که دیگر نمی تواند این کار را انجام دهد. علتش را هم رسیدن پرونده به جایی عنوان کرد که او دیگر قادر به پیگیری آن نیست.

وی با اشاره به اظهارات زاکانی با بیان اینکه من از پیشنهاد آقای زاکانی استقبال می کنم، گفت: اتهام دروغ‌گویی به حداد عادل را وارد می دانم پس از ایشان درخواست مناظره دارم تا معلوم شود من راست می‌گویم یا دروغ. این مناظره را آقای زاکانی که مسئول ستاد ایشان بودند هماهنگ کند.

زاکانی: ضارب سعید حجاریان سال ۸۸ در ستاد موسوی بود  

در ادامه زاکانی خطاب به تاج‌زاده گفت: شما نگفتید که قتل‌های زنجیره‌ای چه شد؟ کشور مگر در آن زمان دست شما نبوده؟ این چیزی است که نمی‌شود از آن گذشت کرد؛ جنایتی در این مملکت رخ داده و رهبری هم گفته‌اند که تا آخر ماجرا باید مشخص شود. 

وی افزود: وزارت اطلاعات هم اکنون دست شماست؛ بگویید چه شد‌ و چرا عده ای بی‌گناه کشته شدند؟ هدف فقط برای بدبین کردن مردم از نظام بود که کار دوستان آقای تاج‌زاده است. 

زاکانی با بیان اینکه انتخابات مجلس ششم یک فاجعه بود و در نهایت با حکم حکومتی توانستید آن را پشت سر بگذارید، گفت: بیشترین استفاده از حکم حکومتی را هم اصلاح‌طلبان کرده‌اند.  وی افزود: چندنفر از دوستان آقای تاج‌زاده از جمله بهزاد نبوی در انتخابات مجلس ششم با حکم حکومتی تایید شدند. اینکه درباره آقای حدادعادل و شورای نگهبان حرف می‌زنید، اخلاق حکم می‌کند طرفین حضور داشته باشند تا توضیح دهند.اما در نهایت شما پس از انتخابات مجلس ششم محکوم شدید و هرچه هست بین خودتان و خدای خودتان بوده. 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان ادامه داد: جالب است که آقای تاج‌زاده، سخن آقای شریعتمداری که در روزنامه کیهان به وی گفته آقای تقلب را با سخن محمدرضا خاتمی که هشت میلیون رای انتخابات ۸۸ را تقلب دانسته و اصل نظام را زیر سوال برده، یکی می‌داند. 

زاکانی درباره اعترافات اسماعیل بخشی گفت: اگر کسی جنایتی کرده باشد و دروغی گفته باشد و کسانی به مردم بگویند این حرفی که روی شما اثر گذاشته، دروع بوده، این خوب است یا بد؟ 

وی با بیان اینکه نظارت استصوابی از اول انقلاب بوده است، به نامه آیت‌الله صافی درباره صلاحیت نداشتن تعدادی از افراد برای انتخابات اشاره کرد و گفت: نامه حضرت امام به آقای محتشمی، بزرگترین سند برای نظارت استصوابی است؛ آقای تاج‌زاده بگویید امام را قبول دارید یا خیر؟ 

زاکانی با اشاره به ترور سعید حجاریان گفت: کسی که حجاریان را ترور کرد؛ یعنی سعید عسکر، سال ۸۸ به‌همراه پدرش در ستاد موسوی بود.

زاکانی: مشکل شما قانون‌شکنی است

زاکانی با بیان اینکه مشکل شما قانون‌شکنی  است، تصریح کرد: همیشه قبل از انتخابات‌ها، سخن از تقلب به‌میان آورده‌اید.  اولین بار هم آقای هاشمی در خطبه‌های نمازجمعه از تقلب حرف زد نه حداد عادل.

وی ادامه داد: شما همیشه با رمز تقلب جلو آمدید  و اگر پیروز شدید،  انتخابات را درست دانستید؛ در غیر اینصورت می‌گویید تقلب شده است.

به اعتقاد نماینده سابق تهران، اصلاح‌طلبان هرموقع در حاکمیت بوده‌اند علیه اسلامیت نظام تاخته‌اند و هر وقت بیرون از حاکمیت بوده‌اند، علیه جمهوریت نظام قیام کرده‌اند.

زاکانی خطاب به تاج‌زاده گفت: مگر دوستان شما نمی‌گفتند علیه خدا هم می‌شود کف خیابان آمد؟

وی ادامه داد: اتهاماتی که شما به مراجع رسمی وارد می‌کنید، باید توسط این مراجع پاسخ داده شود.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه شما نگفتید امام را قبول دارید یا نه، افزود: لطفاً با خاطره جواب ندهید و لحن من هم لحن بازجویی نیست و دوستانه دارم سوال می‌پرسم.

زاکانی ادامه داد: اینکه شما را به چه جرمی دستگیر کرده‌اند، باید به بیانیه سال ۷۸ سازمان مجاهدین برگردید که به هیچ کدام از مراحل انتخابات نمی‌شود اعتماد کرد.

وی به جزوه تاملات راهبردی سیاسی حزب مشارکت اشاره کرد و گفت: این جزوه، مانیفست  براندازانه است که دیکتاتوری نوین و تجزیه ایران را دنبال می‌کرد چیزی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند.

زاکانی ادامه داد: اگر می‌گویید روز بیست و سوم خرداد دستگیر شده‌ام، این عقل را برای نیروهای امنیتی قائل بشوید ک جریانات را از قبل رصد کنند و ریشه مسائل را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه نظام حاضر بود به موسوی و کروبی تریبون بدهد، به مصاحبه ضرغامی؛ رئیس اسبق صداوسیما اشاره کرد و گفت: آقای ضرغامی گفته است که ما حاضر بودیم که تریبون را به شکل مناظره در اختیار موسوی و کروبی قرار دهیم اما قبول نکردند.

تاجزاده: نگاه دوگانه به کشور آسیب می زند

تاجزاده افزود: همین جا از سخنگوی شورای نگهبان نیز دعوت میکنم تا معلوم شود که شورای نگهبان با نظارت استصوابی چه کرده است. آنجا مشخص می شود چرا مکاتبات ما منتشر نشد.

تاجزاده ناظر به سخنان زاکانی با بیان اینکه به خاطر یک بار مجوز ندادن به ما چند بار گفت دیکتاتور میگویند گفت: این درحالی است که ما تمام تظاهرات را مجوز دادیم و فقط آن یک بار بود که امنیت تامین نبود.

وی در همین زمینه افزود: یک بار الله کرم آمد نامه داد که اگر فردا طرفداران کرباسچی به خیابان آمدند ما آنها را میزنم. به ایشان گفتم من این نامه را ندیدم چون اگر کاری با آنها بکنید پدرتان را در می آورم. نامه را بردند و رفتند و تظاهرات را هم برهم نزدند.

تاجزاده ادامه داد: در همه سال ها از جمله سال 88 با بازجوها بحث داشتم و می گفتم که چرا اجازه تظاهرات نمی دهید.

این فعال اصلاح طلب تاکید کرد: کسانی که هیچ حقی برای مخالف قائل نیستند، می شوند آزادی خواه و ما دیکتاتور، این نگاه دوگانه به کشور آسیب می زند.

وی با بیان اینکه در خصوص تایید صلاحیت ملی مذهبی‌ها از دفتر رهبری تماس گرفتند که چرا این افراد تایید شده‌اند گفت: من در گزارشی گفتم قبل از اینکه ما سر کار بیاییم شش مرجع صلاحیت تعدادی از این افراد را تایید کردند که خودشان نیامدند.

تاجزاده با بیان اینکه در سال 78 ، من در جلسه شورای سه‌شنبه شورای عالی امنیت بودم و در آن گفتیم نیروی انتظامی می‌تواند امنیت دربی را تامین کند اظهار داشت: به فرض اینکه ما یک بار به ناحق به شما اجازه ندادیم تا تظاهراتتان برگزار شود، شما که بارها اجازه ندادید اسمتان چیست؟

زاکانی: اعتراف کردید که تقلب نشده، اما جسارت نداشتید اعلام کنید

زاکانی ادامه داد: شما اعتراف کردید که تقلب نشده، اما هیچ‌گاه جسارت نداشتید این را به مردم اعلام کنید.

وی، کتاب سایه عقاب‌ها که سال ۸۴ منتشر شد را مورد اشاره قرار داد و گفت: اقای مک کین در این کتاب می‌گوید احتمالاً رنگ انقلابی که قرار است صورت بپذیرد، سبز خواهد بود. دشمن از سال ۸۴ رنگ شما را هم مشخص کرده و چرا شما از زیر بار مسئولیت فرار می‌کنید؟

نماینده سابق مجلس با اشاره به سخنان تاج‌زاده درباره نهادهای مختلف گفت: من سخنگوی قوه قضائیه و سپاه نیستم؛ شما باید با خودشان صحبت کنید.

وی دیدار خود با رهبر انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: رهبر انقلاب در آن دیدار، اسم بردن از افراد در مناظرات را زیر سوال بردند و گفتند من شنیده بودم که آقای احمدی‌نژاد قرار است در مناطره اسم افراد را بیاورند و به او گفتم این کار را نکند، اما در نهایت اسم برد.

زاکانی با بیان اینکه شما در سال ۸۸ به دنبال کودتا و براندازی بودید، تصریح کرد: شما هر جا که آمریکا کم می‌آورد، به کمک آن می‌شتابید.

وی ادامه داد: آقای تاج‌زاده بگوید چقدر برای  عدالت وقت گذاشته است و چه نسبتی با مفسدین دارد؟ ایشان جلسه قبل گفتند من درباره محاکمه  فریدون و جهانگیری و برخی دیگر، توییت زده‌ام. این را بدانید که همه این افراد از من شکایت کرده‌اند و من تبریه شده‌ام؛ لذا خسته نباشید؛‌ سهم مبارزه شما با فساد یک توییت است.

زاکانی با نشان دادن تصویر ملاقات حسین فریدون و تاج‌زاده گفت: وقتی حسین فریدون  نزد شما می‌آید شما با حالت خاصی با او روبه‌رو می‌شوید.

وی ادامه داد: چرا حسین فریدون به کسی که در افراد کاخ سعادت‌آباد مشغول خانه‌سازی است فشار می‌آورد و می‌گوید باید آن را با قیمت پایین به من بفروشی؟ بعد هم نامه می‌دهد که این فرد و خانواده‌اش را راه ندهید. درحالی که این فرد یک شخص کاملاً عادی و شهروند معمولی است.

تاجزاده: به برخی حرف‌های امام نقد دارم

وی یا بیان اینکه در مورد شخصیت ها چیزهایی را برحسب عقل می پذیریم و چیزهایی دیگر را نمی پذیریم اظهار داشت: من به صراحت می گویم، بعضی جاها به برخی حرف های امام نقد دارم، گفت: وقتی امام می گوید نظامیان وارد سیاست نشوند، شما شروع به توجیه می کنید.

تاجزاده ضمن اشاره به اینکه سردار مشفق قائم مقام قرارگاه ثارالله است گفت: او در صحبت هایش می گوید نظام 180 فرصت برای اینها فراهم کرده بود و می توانستند در یک رقابت به 180 کرسی در مجلس دست پیدا کنند. این مجلس هشتم است. البته من یادم هست 130 تا و خیلی از اصلی ها رد شده بودند. فرض کنیم که فرمایش ایشان درست باشد. با چنین شرایطی چه تعداد از این کرسی ها را می توانیم به دست بیاوریم.

زاکانی: نطرسنجی‌های سه موسسه آمریکایی، رقیب شما را پیروز انتخابات می‌دانست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به تاج‌زاده گفت: طرف شما در انتخابات به سیصدهزار رای بیشتر شما تمکین کرد اما شما به سیزده میلیون رای تمکین نکردید.

وی ادامه داد: نطرسنجی‌های سه موسسه آمریکایی، قبل و بعد از انتخابات ۸۸،  رقیب شما را پیروز انتخابات می‌دانست اما شما مسیر غلطی را رفتید و بهتر است به مردم بگویید اشتباه کردیم.

زاکانی ادامه داد: چرا آقای خاتمی که تلاش کرده بود موسوی و کروبی را به بازشماری صندوق‌ها متمایل کند، این مسائل را عمومی به مردم نمی‌گوید؟ بیاییم‌ با مردم صادق باشیم.

تاجزاده: عدم به نتیجه رسیدن مبارزه با فساد ضعف قوه قضاییه است

تاجزاده با بیان اینکه دلیل عدم به نتیجه رسیدن مبارزه با فساد ضعف مفرط قوه قضاییه است گفت: عمده مسئولین سیاسی انتخاب شده اند در حالی که باید از بین قضات شایسته انتخاب شوند.

وی افزود: تا وقتی رسانه های آزاد شکل نگیرد و به فساد جناحی برخورد شود مبارزه با فساد به جایی نخواهد رسید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: تا وقتی که مطبوعات مستقل در جامعه شکل نگیرد، تا وقتی که افشا گران فساد مانند یاشار سلطانی امنیت نداشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دو نظر سنجی در سال 88 نشان می دهد که انتخابات به دور دوم کشیده می شود گفت: سردار جعفری فرمانده کل سپاه می گوید خط قرمز نیروهای انقلاب این است که نیروهای مخالف ارزش انقلاب که در دوران دوم خرداد نفوذ کرده بودند دوباره به قدرت نرسند.

تاجزاده افزود: همه نگران بودند که اگر با همین شیب ادامه پیدا کند انتخابات دو مرحله ای می شود و هنوز بسیاری از علما و خواص ابهام و اعتراض دارند.

تاجزاده: نظرسنجی ما در ستادکوشک می گفت موسوی 53 درصد رای دارد

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه در تهران نظر سنجی ما در ستادمان در کوشک می گفت که میرحسین موسوی 53 درصد رای دارد و مابقی نماینده ها باهم، 47 درصد در تهران رای دارند خاطرنشان کرد: فقط میگویند آمریکا رنگ انتخاباتی موسوی را تعیین کرده و از او حمایت کرده است در حالی که موسوی آن قدر فهم داشت که رنگ قهوه‌ای انتخاب نکند که کسی نگوید کار آمریکا است.

وی افزود: در مورد همین چیزی که سردار مشفق می گوید باید بگویم که از بسیاری از اصلاح طلبان می گفتند اگر میرحسین موسوی سر کار بیاید مشکل ما با آمریکا حل نمی شود چون ضد آمریکا است.

این فعال اصلاح طلب درمورد بخشی از سخنان زاکانی پیرامون لزوم عدم صحبت درمورد حداد عادل که حضور ندارد گفت: مرتب می گویید تقوا پیشه کنید ولی آقای حداد عادل این همه تریبون دارد در حالی که در این سال ها علیه میرحسین موسوی صحبت کردید و یک بار  هم به موسوی تریبون ندادید.

زاکانی: تکلیف‌تان را با امام مشخص کنید

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید