21:40 - 1398/01/14
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، آمار سیل این استان را به طور رسمی اعلام کرد؛

گزارش/هر آنچه پیرامون سیل لرستان نخوانده اید

توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های استان/تامین آب آشامیدنی مهم‌ترین مشکل پلدختر

کارگر آنلاین ، به گزارش ایسنا، نظیفی اظهار کرد: از ابتدای دوره بارش سیل‌آسا در استان تاکنون 14 جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.
 
وی ادامه داد: از این تعداد، سه نفر در الیگودرز، یک نفر مربوط به دورود، سه نفر خرم‌آباد، دو نفر کوهدشت، دو نفر معمولان، دو نفر چگنی و یک نفر مربوط به نورآباد بوده است.
 
نظیفی ضمن اظهار تاسف از حادثه پیش آمده بیان کرد: پزشکی قانونی استان در طول مدت حادثه در کنار مردم حضور داشت و با معاینه اجساد و صدور سریع جواز دفن، مانع از افزایش درد و آلام مردم شد.
 
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: تا پایان مشکلات ناشی از این بحران، پزشکی قانونی در هر لحظه از شبانه روز آماده معاینه اجساد و صدور جواز دفن است.
 
توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های لرستان
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های لرستان خبر داد.
 
دکتر محمودرضا پیروی با بیان این‌که بعد از سیل استان طی دو مرحله امدادرسانی هوایی انجام شده است، ادامه داد: هم‌اکنون کار کمک هوایی به وسیله شش هلی‌کوپتر سنگین، دو بالگرد ارتش و چند دستگاه دیگر در حال انجام است.
 
وی تصریح کرد: همراه با کار امدادرسانی، لکه‌گیری نیز انجام شده و با یک بالگرد مناطق جدید شناسایی و سرویس‌دهی کردیم.
 
پیروی خاطرنشان کرد: هم‌چنین تعداد قابل توجهی از حادثه‌دیده‌ها به مناطق امن هلی‌برد شده‌اند و این کارها ادامه دارد.
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: کار توزیع اقلام ضروری مانند پتو، چادر و مواد غذایی در حال انجام بوده اما با بی‌نظمی‌هایی همراه است.
 
وی با بیان این‌که تابه‌حال ۱۳۰۰ تخته چادر و چندین تریلر اقلام امدادی بین سیل‌زده‌های پلدختر تقسیم شده است، افزود: اگر نظم برقرار شود توزیع مواد با سرعت بهتر و مطمئن‌تری انجام می‌شود.
 
شهردار خرم‎آباد: پاکسازی شهر از آثار سیلاب با جدیت در حال انجام است
 
شهردار خرم‎آباد گفت: پاکسازی شهر از آثار سیلاب با جدیت در حال انجام است.
 
به گزارش ایسنا، وحید رشیدی با بیان اینکه بخش عمده‎ای از عملیات پاکسازی و لایروبی سطح شهر توسط نیروهای شهرداری در حال انجام است، اظهار کرد: حجم گل و لای وارد شده به سطح شهر بی‎سابقه است.
 
وی ادامه داد: لایروبی کوچه‎ها و خیابان‎ها، لایروبی و تخلیه آب زیرگذرها، پاکسازی و جمع آوری گل و لای بوستان‎های سطح شهر، پاکسازی و شستشوی معابر اصلی، کمک به نظافت و تخلیه منازل از جمله اقدامات در حال اجرای شهرداری پس از سیلاب اخیر است.
 
وی ازشهرداری اصفهان که در روزهای گذشته به یاری استان آمدند تشکر کرد و افزود: با وجود تلاش‎های انجام شده و در حال انجام، حجم خسارات وارده بسیار بالاست و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع‎تر شهر را به حالت عادی خود برگردانیم.
 
وضعیت امدادرسانی‌های سیل لرستان از زبان استاندار
 
استاندار لرستان گفت: روستاهای پلدختر هیچ‌گونه راه دسترسی ندارند.
 
به گزارش ایسنا، دکتر سیدموسی خادمی با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده استان اظهار کرد: متاسفانه بخش عمده‌ای از پلدختر، معمولان و روستاهای اطراف را این سیل ویرانگر در برگرفت و تقریبا تمام تاسیسات زیربنایی و زیرساخت‌های منطقه مانند جاده‌ها و شبکه‌های آب، برق و گاز دچار اختلال شده یا از بین رفتند.
 
وی با بیان اینکه ارتباط مخابراتی و جاده‌ای نیز قطع شده‌ بود، ادامه داد: هیچ‌گونه دسترسی به جز از راه هوایی وجود نداشت و به خاطر بدی هوا هلی‌کوپترها تا روز گذشته امکان پرواز به منطقه را نداشتند.
 
خادمی با اشاره به امدادرسانی‌ها و مطلوب دانستن این خدمات، گفت: تلاش‌های خیلی خوبی در سطح ملی و محلی شد و ارتش، سپاه، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها با امکانات تقریبا کاملی وارد استان شدند.
 
استاندار لرستان با فراتر از انتظار دانستن حجم خسارات اظهار کرد: از روز گذشته و اولین لحظه دسترسی، خدمات رسانی به این مناطق آغاز شد.
 
وی با بیان اینکه اولویت اول ما انتقال نیروهایی است که در آنجا بتوانند خدمات‌دهی کنند، ادامه داد: همزمان مواد غذایی و حداقل اسکان برای حادثه‌دیده‌ها نیز فراهم می‌شود.
 
خادمی بیان کرد: باید تلاش می‌کردیم تا امکان دسترسی زمینی نیز به شهر ایجاد شود چراکه امکانات بالگردی محدود بوده و جمعیت شهر نیز بالا است.
 
استاندار لرستان با اشاره به اینکه هنوز هیچگونه راه دسترسی به روستاها وجود ندارد، افزود: مسیری از سمت آزادراه خرم‌زال ایجاد شده و از امروز به صورت زمینی کار امدادرسانی انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه کمک از راه زمینی باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش حجم امدادرسانی می‌شود، گفت: هدف ما دپو کردن حجم بالایی از اقلام ضروری و سپس توزیع مناسب آنها است.
 
خادمی با بیان اینکه در جریان این سیل دبی رودخانه کشکان به ۵۰۰۰ مترمکعب بر ثانیه افزایش یافته بود، ادامه داد: روستاهای حاشیه آن در اولویت قرار دارند چراکه آب از پشت بام آنها نیز عبور کرده بود.
 
به گفته استاندار اطلاع‌رسانی به موقع و همکاری مردم باعث شد تا این سیل در پلدختر تلفات جانی نداشته باشد.
 
راه ارتباطی ۲۹۰ روستای الیگودرز به‌طور کلی مسدود است
 
نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: راه ارتباطی ۲۹۰ روستای الیگودرز به‌طور کلی مسدود است.
 
به گزارش ایسنا، محمد خدابخشی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر و روستاهای الیگودرز مشکلات بسیار زیادی داریم.
 
وی ادامه داد: راه ارتباطی ۲۹۰ روستای الیگودرز به‌طور کلی مسدود است و مردم در روستاها مشکلات بسیاری دارند.
 
نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: مردم در تأمین آذوقه با مشکل روبه‌رو هستند، از طریق زمینی امکان امدادرسانی به آن‌ها نیست چرا که ۸۰ درصد زیرساخت‌های روستایی تخریب شده است.
 
راه ارتباطی ٢۵٠روستای این شهرستان هنوز مسدود است
 
فرماندار دلفان گفت: راه ارتباطی ٢۵٠ روستای این شهرستان هنوز مسدود است.
 
حشمت بهمنی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سیل پل‌های موجود در مسیر روستاهای شهرستان دلفان تخریب کرده است.
 
وی ادامه داد : راه‌ارتباطی ٢٥٠ روستای این شهرستان هنوز مسدود است.
 
فرماندار دلفان یادآور شد: علت عمده این مسدودی، تخریب پل‌های موجود در مسیر این روستاهاست.
 
ارتباطات جاده‌ای و مخابراتی سیل‌زده‌ها برقرار شود
 
دکتر محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سیل اخیر در تمام استان خسارت‌های چشم‌گیری را وارد آورده است.
 
وی بیان کرد: تلاش مسئولین و سایر نهادها باعث شد که خسارات کم باشد و نیروهای سپاه، ارتش، هلال احمر و... از همان ابتدا در میان مردم بودند.
 
بیرانوندی با انتقاد از قطعی ارتباط مخابراتی مناطق سیل‌زده گفت: این موضوع را به مسئولان نیز اطلاع‌رسانی کردم و حل این مشکل، کاری نبود که به این اندازه زمان نیاز داشته باشد.
 
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس اظهار کرد: توقع ما این است که در اسرع وقت ارتباطات جاده‌ای و مخابراتی برقرار شوند.
 
وی با بیان این‌که در بعضی روستاها آذوقه کم بوده و از آنها بی‌خبریم، افزود: با تعدادی از نماینده‌های مجلس هماهنگ شدیم و پیش‌نویس طرح دوفوریتی را آماده کردیم تا برای جبران خسارات سیل استان‌های آسیب‌دیده تمهیداتی از محل صندوق توسعه فراهم کنیم.
 
بیرانوندی بیان کرد: این طرح علاوه بر کمک‌های دولت است و مردم نباید نگران خسارات مالی باشند.
 
مردم نگران امنیت منازل و اموال خود نباشند
 
فرمانده انتظامی لرستان از تامین امنیت منازل و اموال مردم سیل‌زده توسط پلیس استان خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، سردار حاجی‌محمد مهدیان‌نسب اظهار کرد: با تلاش پلیس و سایر نیروهای حاضر در صحنه، امنیت کامل در مناطق سیل‌زده استان به خصوص پلدختر و بخش معمولان برقرار بوده و تاکنون موردی گزارش نشده است.
 
وی با اشاره به شدت بارندگی در روز گذشته و هم‌چنین وقوع سیل در بیشتر شهرستان‌های استان افزود: شهرستان پلدختر و بخش معمولان دچار خسارات فراوانی شده است.
 
فرمانده انتظامی لرستان با بیان این‌که پلیس علاوه بر نقش ذاتی خود که تامین امنیت و آرامش شهروندان است و در امدادرسانی نیز حضور پررنگ دارد، تصریح کرد: پلیس لرستان تا آخرین لحظه، در کنار مردم سیل‌زده استان می‌ماند.
 
مهدیان‌نسب با اشاره به این‌که مردم نگران امنیت منازل و اموال خود نباشند، خاطرنشان کرد: گشت‌های پلیس با استقرار ایست و بازرسی در ورودی و خروجی شهرهای سیل‌زده، با تمام توان از اموال و منازل مردم حراست می‌کنند.
 
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: پلیس راه استان تلاش شبانه‌روزی در کنترل ترافیک محورهای منتهی به مناطق سیل‌زده دارد.
 
تامین آب آشامیدنی مهم‎ترین مشکل پلدختر است
 
نماینده ویژه استاندار در پلدختر گفت: تامین آب آشامیدنی مهم‎ترین مشکل پلدختر است.
 
به گزارش ایسنا، احمد مرادپور اظهار کرد: تقسیم کار جدیدی انجام دادیم و دستگاه‌های خدماتی در حال انجام کارهای خود هستند.
 
وی ادامه داد: تامین آب آشامیدنی در حال حاضر مهم‌ترین مشکل پلدختر است.
 
مرادپور گفت: برای راه‎اندازی نانوایی‎های سطح شهر پیگیری انجام دادیم.
 
نماینده ویژه استاندار در پلدختر افزود: در رابطه با توزیع غذا و البسه مشکلاتی هست که آن را رفع می‌کنیم.
 
نخستین محموله جامعه ورزش وارد لرستان شد
 
نخستین محموله کمک به سیل‌زدگان از طرف جامعه ورزش و جوانان کشور وارد لرستان شد.
 
به گزارش ایسنا، این محموله از طرف جامعه ورزش و جوانان استان سمنان وارد لرستان شده است.
 
مجتبی جانعلی، مدیرکل ورزش و جوانان سمنان در بدو ورود به خرم‌آباد اظهار کرد: امروز جامعه ورزشی استان سمنان بر حسب دستور وزیر ورزش و جوانان و استاندار و براساس وظیفه ذاتی و انسان‌دوستانه خود اولین محموله کمک به سیل‌زدگان را به لرستان ارسال کردند.
 
وی افزود: ‌جامعه ورزشی استان سمنان بلافاصله پس از این حادثه ناگوار دست بکار شده و اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کرده‌اند.
 
مدیرکل ورزش و جوانان سمنان تصریح کرد: این محموله شامل اقلام‌ بهداشتی، غذایی، وسایل گرمایشی و سرمایشی است که در قالب سه نیسان به لرستان ارسال شده است.
 
وی گفت: مردم لرستان شرایط سختی دارند که امیدواریم هرچه سریع‌تر از این شرایط خارج شوند و به زندگی عادی برگردند.
 
تعطیلی یک هفته‌ای دانشگاه پیام نور لرستان
 
دانشگاه پیام نور لرستان نیز یک هفته‌ تعطیل شد.
 
به گزارش ایسنا، دانشگاه پیام نور استان در اطلاعیه‌ای بیان کرد: با توجه به سیل اخیر و خسارت‌های به‌وجود آمده، این دانشگاه جهت کمک و همکاری با مناطق سیل زده و حسب اطلاعیه ستاد مدیریت بحران استانداری، موافقت شورای منطقه ۱۰ پیام نور و دستور ریاست دانشگاه پیام نور تعطیل بوده و شروع فعالیت آموزشی، برگزاری کلاس‌های درس مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌ نور استان از روز شنبه ۲۴ فروردین است.
 
لازم به ذکر است فعالیت‌های اداری پیام نور لرستان از شنبه ۱۷ فروردین آغاز می‌شود بنابراین شروع به کار دانشگاه‌های مراکز دورود و پلدختر تابع تصمیم مدیریت بحران آن شهرستان‌ها است.
 
گاز پلدختر وصل‌شد
 
مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ظهر امروز با تلاش فراوان کارکنان شرکت گاز استان لرستان گاز شهر پلدختر وصل شد.
 
غلامرضا لطفعلیان در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طی 2 روز گذشته و پس از قطع گاز این شهر برنامه‌ریزی و تلاش لازم برای وصل کردن گاز پلدختر آغاز شد.
 
وی ادامه داد: نتیجه تلاش شرکت گاز ظهر امروز به بار نشست و گاز این شهر وصل شد.
 
مدیرعامل شرکت گاز لرستان بیان کرد: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از شهر قابلیت گازدار شدن ندارد، گاز بخش شرقی شهر هم اکنون وصل است.
 
١٢١نفر از سیل زدگان را به مناطق امن منتقل کردیم
 
رئیس مرکز فوریت‎های پزشکی لرستان گفت: ١٢١نفر از سیل زدگان را به مناطق امن منتقل کردیم.
 
به گزارش ایسنا، دکتر حسینعلی رفاهی اظهار کرد: با انجام عملیات‎های اورژانس هوایی استان 121 نفر افرادی که درسیل گرفتار شدند را به مناطق امن منتقل کردیم.
 
وی ادامه داد: این انتقال با سه فروند بالگرد با 28 سورتی پرواز تاساعت 20 روزسیزدهم فروردین 98 انجام شده است.
 
رئیس مرکز فوریت‎های پزشکی لرستان یادآور شد: 23نفر بیمار و مصدوم و مادرباردار به مراکز درمانی مختلف استان منتقل کرده است.
 
 
 
بیش از ۳۰۰ میلیارد خسارت به سلسله وارد شده است
 
فرماندار سلسله گفت: بیش از ۳۰۰ میلیارد خسارت به این شهرستان وارد شده است.
 
به گزارش ایسنا، خسروی اظهار کرد: اوضاع شهرستان تحت کنترل است. از مسئولین انتظار داریم نگاهشان براساس میزان خسارت باشد.
 
وی تصریح کرد: در برآورد اولیه به نظر می‌‎رسد بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به شهرستان سلسله وارد شده است.
 
فرماندار سلسله یادآور شد: میزان خسارت به راه‌های شهرستان سلسله ۱۰۰ میلیارد برآورد شده است.
 
خسروی اضافه کرد: با بیش از ۳۰ روستا ارتباطمان قطع است.
 
وی ادامه داد: امکان هیچ‎گونه امدادرسانی به ۱۲ روستا اصلا وجود ندارد و هلال احمر هم هیچ اقدامی انجام نداده است.
 
صدور دفترچه بیمه رایگان برای سیل‌زدگان لرستانی
 
مدیر کل بیمه سلامت از صدور دفترچه بیمه رایگان برای سیل‌زدگان لرستانی خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، شاهدخت فتحی‌بیرانوند در بازدید از مناطق سیل زده خرم‌آباد ضمن ابراز همدردی و دلجویی از سیل زدگان اظهار کرد:  برای سیل زدگان تحت پوشش بیمه سلامت دفترچه بیمه رایگان صادر می‌شود.
 
فتحی‌بیرانوند افزود: دفترچه‌های مفقود شده بیمه شدگانی که دچار  حادثه سیل شده‌اند، بدون رعایت زمان انتظار و به صورت رایگان صادر و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
 
وی تصریح کرد: به روسای ادارات شهرستان‌ها و دفاتر پیشخوان طرف قرار داد مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده  است، تسریع در ارائه  خدمات به بیمه شدگان سیل زده در اولویت کاری قرار گیرد.
 
امروز به تمام مناطق سیل زده بسته غذایی و امدادی ارسال می‌شود
 
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: تاکنون ۲۰۰ ماشین راهسازی به استان وارد شده است.
 
به گزارش ایسنا، آقامیرزایی اظهار کرد: تاکنون ۲۰۰ ماشین راهسازی به استان وارد شده است و تا امروز عصر نیز ماشین آلات دیگری وارد می‌شود.
 
وی ادامه داد: برای تمام شهرستان‎ها برنامه داریم و بعد از پلدختر به آنجا نیز رسیدگی می‌شود.
 
آقامیرزایی افزود: چون پلدختر اوضاع مناسب‎تری نسبت به بقیه شهرستان‎ها ندارد تمرکز خود را بر پلدختر گذاشته‎ایم.
 
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: امروز برنامه توزیع بسته‎های غذایی به کل مناطق سیل زده را داریم.
 
بازگشایی مسیر رفت محور خرم‌آباد- بروجرد
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از بازگشایی مسیر رفت محور خرم‌آباد- بروجرد خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، عباس شرفی اظهار کرد: مسیر رفت خرم‌آباد- بروجرد در منطقه هولاندشت که در سیل اخیر تخریب شده بود با همت راهداران بازگشایی و در حال حاضر تردد در آن برقرار شده است.
 
وی افزود: مسیر برگشت این محور از سمت بروجرد هم‌چنان مسدود است و تردد در این مسیر از محور بیرانشهر صورت می‌گیرد.
 
شرفی بیان کرد: هم‌چنین محور کاکارضا- بیرانشهر نیز با تلاش راهداران باز و تردد در آن برقرار شده است.
 
معمولان به آذوقه و مواد غذایی به شدت نیاز دارد
 
نماینده ویژه استاندار در معمولان با بیان این مطلب که نیار مبرم به آزادسازی ورودی‌های معمولان داریم، گفت: با همت مردم معمولان توانستیم  آرامش را به شهر برگردانیم.
 
به گزارش ایسنا، ولد ادامه داد: شهر معمولان به آذوقه و مواد غذایی به شدت نیاز دارد. ورودی شهر معمولان کاملا مسدود است.
 
 
 
این مسئول گفت: پنج دبیرستان برای اسکان سیل زدگان تعبیه شده که در حال حاضر ۵۰ خانوار در آنجا ساکن‌اند.
 
وی گفت: ۵۰۰ واحد مسکن در معمولان به صورت صددرصدی یا پنجاه درصدی تخریب شدند.
 
ولد گفت: بیمارستان صحرائی که قولش را داده بودند تاکنون تحقق پیدا نکرده است.
 
اعزام 15 اکیپ ارزیاب به شهرستان پلدختر
 
مدیرکل بنیادمسکن لرستان از اعزام 15 اکیپ ارزیاب به شهرستان پلدختر خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، مسعود رضایی اظهار کرد: با توجه به شدت وقوع سیل و بروز خسارات به واحدهای مسکونی و تجاری در شهرستان پلدختر 15 اکیپ از نیروهای حوزه فنی مهندسی بنیاد مسکن  لرستان به شهرهای پلدختر و معمولان اعزام شد.
 
وی افزود: بسیاری از پل‌های کشکان را سیلاب از بین برده و راه‌های روستایی قطع و بخش‌هایی از روستاهای زورانتل، جلگه، بابازید، خرس در و چم مهر دچار آبگرفتگی شدید و تخریب شده است.
 
رضایی اضافه کرد: باهم افزایی بین بنیادمسکن و مدیریت بحران استان تلاش خواهیم کرد،خسارات وارده در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم آسیب دیده از سیل قرارگیرد.
 
معاون فرماندار بروجرد: از سد خاکی مسکن مهر رفع خطر شد
 
معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: از سد خاکی مسکن مهر رفع خطر شد.
 
مسعود فلاح در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر عملیات لایروبی نهر قلعه شمسی در حال انجام است.
 
وی تصریح کرد: هم‌چنین راه انحرافی به طول 100 کیلومتر از کنار سدخاکی ایجاد شده است.
 
معاون فرماندار بروجرد تصریح کرد: بعد از انجام عملیات لایروبی آب سد از طریق راه انحرافی آزاد می‎شود ولی مشکلی به دنبال نخواهد داشت.
 
فلاح اضافه کرد: اهالی مناطق قلعه شمسی و شهرک شهرداری با حفظ خونسردی خود به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند هیچ‎گونه خطری ساکنان این مناطق را تهدید نمی‎کند.
 
سیل زدگان نورآباد نیاز به وسائل گرمایشی دارند
 
امام جمعه نورآباد گفت: سیل زدگان نورآباد نیاز به وسائل گرمایشی دارند.
 
 
 
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام جمیاری اظهار کرد: سپاه و ارتش امداد رسانی بسیار خوبی به نورآباد داشتند. اما منطقه پشت شهرداری نورآباد غرق در آب است و سایر منازل به پتو و وسایل گرمایشی نیاز دارند.
 
جمیاری با بیان این مطلب که مردم ۲۵۰ روستای نورآباد خانه به دوش شده‎اند و نیاز به کمک دارند، افزود: موادغذایی نیز از دیگر نیازهای مردم نورآباد است‌.
 
ضرورت تامین توالت و حمام برای سیل‌زدگان/واکسیناسیون کودکان سیل‌زده علیه 2 بیماری
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت جلوگیری از بروز و طغیان بیماری‌های واگیر در مناطق سیل‌زده، در عین حال بر لزوم اهمیت مراقبت از سلامت سیل‌زدگان در کمپ‌ها و اردگاه‌ها و همچنین تامین توالت و حمام بهداشتی در این مناطق تاکید کرد.
 
 
https://kargaronline.ir/news-details/72775/ telegram facenama cloob hammihan
مرتبط ها
نظرات کاربران
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
کلیه حقوق محفوظ میباشد