پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:33 - 1400/05/04

بیش از ۷.۲ میلیون گواهی سپرده کالایی دادوستد شد

بورس کالای ایران شاهد ۷ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۷۸۴ گواهی سپرده کالایی در تیر ۱۴۰۰ بود.

 در جریان معاملات تیرماه ۱۴۰۰ در بازار مالی بورس کالای ایران معامله گران ۷ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۷۸۴ گواهی سپرده کالایی را بر پایه ۷ دارایی سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، پسته فندقی و بادامی، زیره سبز و کشمش به ارزشی بیش از ۴ هزار و ۲۴۳ میلیارد و ۳۱ میلیون ریال خرید و فروش کردند که به لحاظ حجم شاهد رشد ۱۶ درصدی معاملات نسبت به خرداد ماه بودیم.

در چهارمین ماه سال جاری تعداد ۳ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۸۰۰ گواهی سپرده سکه طلا به ارزشی بیش از ۳ هزار و ۷۴۲ میلیارد و ۳۵۱ میلیون ریال معامله شد. در ماهی که گذشت خرید و فروش ۳ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۱۴۸ گواهی سپرده زعفران نگین به ارزشی بیش از ۴۳۷ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال به ثبت رسید.

۳۲۰ هزار و ۱۲۲ گواهی سپرده زعفران پوشال در حالی معامله شد که ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد و ۶۵۷ میلیون ریالی را در پی داشت. معامله ۱۶ هزار و ۵۶۶ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی نیز ارزشی بیش از ۲۸ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال را ثبت کرد.

در ماهی که گذشت تعداد ۴۸۷۹ گواهی سپرده زیره سبز نیز در بازار مالی بورس کالای ایران خرید و فروش شد تا ارزشی بیش از ۳.۵ میلیارد ریال برای آن رقم بخورد. در این بازار همچنین معامله تعداد ۲۶۹ گواهی سپرده کشمش نیز به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون ریال در تیر ماه امسال به ثبت رسید.

 

منبع: آنا
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران