پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00012:17 - 1400/05/07

مقایسه صندوق های سرمایه‌گذاری قابل معامله / هفته‌ای بسیار درخشان برای صندوق‌های طلایی با بازدهی ۷درصدی!

صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۰.۸درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۰.۱درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست رشد ۰.۴درصدی را به ثبت رساند.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق شاخصی بازار آشنا (وبازار) با ثبت چهار درصد رشد قیمت بود در حالی که NAV این صندوق ۰.۲درصد کاهش یافت. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق هستی‌بخش آگاه (آگاس) بود به طوری که NAV آن ۱.۲درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق واسطه‌گری مالی یکم اختصاص داشت؛ صندوق «دارا یکم» با افت ۳.۸درصدی قیمت مواجه شد و به حباب منفی ۳۳.۷درصدی رسید.

بدون در نظر گرفتن دارا یکم، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی (مدیر) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت آن روی تابلو ۱۵.۴درصد زیر NAV ابطال قرار دارد. صندوق فراز داریک (فراز) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۴.۲درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق های قابل معامله 1400.05.07

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا
در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده هفت درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آوردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه هفت درصد رشد قیمت داشت و ۰.۹درصد بالای قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای زرافشان (زر) بیشترین بازدهی (۷.۳درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای مفید (عیار) نیز که هفته گذشته را بدون حباب به پایان برد، در پایان معاملات این هفته به حباب منفی ۱.۲درصدی رسید.

تحرکات صندوق_های قابل معامله 1400.05.07

منبع: اقتصاد آنلاین
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران