پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:58 - 1400/06/25

افت ۳ درصدی سبد ۵۳۲ هزار تومانی/بررسی روند سهام عدالت در هفته گذشته

کارگرآنلاین|سبد ۵۳۲ هزار تومانی هفته گذشته نسبت به هفته سوم شهریور ماه حدودا ۳ درصد افت و ۳۵۱ هزار تومان کاهش قیمت را ثبت کرده است.

هفته گذشته سهام عدالت روند کاهشی را در پیش گرفت در ابتدای هفته گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان رسید و در آخرین روز معاملاتی هم در رقم ۱۲ میلیون و ۳۶ هزار تومان به کار خود پایان داد.

سهام عدالت روزهای گذشته تحت تاثیر تحرکات اصلاحی و منفی بورس بود و برخی از روزها ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۱۱ میلیون تومان هم رسید. اما هفته گذشته سبد ۵۳۲ هزار تومانی نسبت به هفته سوم شهریور ماه حدودا ۳ درصد افت و ۳۵۱ هزار تومان کاهش قیمت را ثبت کرد.

اخبار مهم سهام عدالت هفته گذشته

  • مدتی است که اخبار آزادسازی سهام عدالت شنیده می‌شود. اگر از تمام سیگنال‌های سیاسی و اقتصادی منفی بر روی بازار سهام بگذریم روش آزادی سازی سهام عدالت در حال حاضر با توجه به وضعیت شکننده سهامداران خرد می‌تواند فشار فروش مضاعفی را به کلیت بازار وارد کند.
  • در روزهای گذشته هم گمانه‌هایی زده شده بود که قرار است آزادسازی سهام عدالت انجام شود اما با توجه به نظر کارشناسان بازار سرمایه در حال حاضر با احتیاط بیشتری باید درباره سهام عدالت نظر داد.

هفته گذشته گمانه‌هایی هم از سمت مجلسی‌ها زده شد تا به شرط تامین منابع مالی تا پایان امسال به کسانی که فاقد سهام عدالت هستند، این سهام تعلق بگیرد. البته تا زمانی که تکلیف پرداخت سودهای سهام عدالت و آزادسازی آن مشخص نشود اضافه کردن جمعیت بیشتر در سهام عدالت به نظر کار منطقی نمی‌رسد.

اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران