پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00000:30 - 1400/06/29

رهایی عامل جنایت الیگودرز، ۲۶ سال پس از جنایت + جزئیات قتل

کارگرآنلاین| ۳نفر که ۲۶سال قبل هنگام سرقت یک خودروی کرایه‌ای راننده را به قتل رسانده بودند سرنوشت متفاوتی پیدا کردند. در حالی که یکی از قاتلان قصاص شده و دیگری توانسته بود با پرداخت دیه آزاد شود، سومین نفر به تازگی توانست رضایت اولیای دم را جلب کرده و آزاد شود.

رسیدگی به این پرونده از اواسط سال74 در شهرستان الیگودرز واقع در استان لرستان آغاز شد. ماجرا از این قرار بود که 3دوست خودرویی را کرایه کردند تا از آنجا به شهر دیگری بروند اما وقتی هوا تاریک شد، به بهانه صرف شام خودرو را متوقف کرده 3نفری راننده را به قتل رسانده و خودروی او را سرقت کردند.

  • چند روز بعد در شرایطی که راننده سرنوشت نامعلومی پیدا کرده بود با شکایت خانواده‌اش تحقیقات برای یافتن او آغاز شد. تا چند‌ماه پلیس نتوانست ردی از مرد مفقودشده به‌دست بیاورد تا اینکه مدتی بعد مأموران که به یک خودرو مشکوک شده بودند، به راننده‌اش دستور توقف دادند و در بررسی‌های اولیه متوجه شدند خودرو، متعلق به مرد مفقودشده است. به این ترتیب بود که 3متهم بازداشت شدند و اعتراف کردند راننده را به قتل رسانده‌اند و با راهنمایی آنها جسد مقتول ماه‌ها پس از جنایت کشف شد.
  • با تکمیل تحقیقات و آغاز محاکمه متهمان در دادگاه، آنها به قتل راننده اعتراف کردند و گفتند با انگیزه سرقت دست به این جنایت زده‌اند. به این ترتیب هر 3‌نفر به قصاص محکوم شدند و  مدتی بعد یکی از محکومان قصاص شد. چند سال بعد نیز یکی از آنها توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کرده و از زندان آزاد شود اما سومین محکوم به قصاص، سال‌ها در زندان ماند. در این شرایط بود که اعضای شورای حل اختلاف برای جلب رضایت اولیای دم اقدام کردند. به دلیل اینکه اغلب اولیای دم در اصفهان سکونت دارند اعضای شورای حل اختلاف شهرستان الیگودرز بارها برای پیگیری پرونده راهی اصفهان شدند تا اینکه سرانجام توانستند رضایت اولیای دم را جلب کنند. به این ترتیب محکوم به قصاص بعد از 26سال از زندان آزاد شد.

امیرهوشنگ فتحی، رئیس دادگستری الیگودرز گفت: اولیای دم با بخشش و بزرگواری خود فرصت حیات مجدد را به این محکوم دادند تا او پس از گذشت 26سال، از چوبه دار نجات یافته و به آغوش خانواده‌اش بازگردد.

منبع: hadese24
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران