پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:30 - 1400/06/29

عفو جوان اعدامی در قزوین

کارگرآنلاین|با پیگیری‌های اعضای شعبه ویژه مصالحه قتل، جوانی که به اتهام ایراد ضرب و جرح عمومی محکوم به قصاص نفس و پرداخت دیه شده بود از سوی اولیای دم مورد عفو و بخشش قرار گرفت و از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین گفت: با بخشش اولیای دم یک محکوم به قصاص در استان از طناب دار رهایی یافت.

  •  به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان، حجت الاسلام محمد حیدری گفت: در سال 1396 در نزاعی که بین دو جوان در پارک اتفاق می‌‎افتد و منجر به فوت یکی از آن‌ها می‌شود، با دستگیری متهم و پیگیری پرونده، قاتل با رای دادگاه به قصاص نفس با چوبه دار و پرداخت دیه در حق اولیای دم محکوم شد که پرونده با فرجام خواهی اولیای دم به شعبه ویژه مصالحه قتل ارجاع شد.
  •  رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین ادامه داد: با پیگیری‌های اعضای شعبه ویژه مصالحه قتل، جوانی که به اتهام ایراد ضرب و جرح عمومی محکوم به قصاص نفس و پرداخت دیه شده بود از سوی اولیای دم مورد عفو و بخشش قرار گرفت و از چوبه دار رهایی یافت.  

 حیدری با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی توسعه حل اختلاف و داوری است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گذشت صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند قدر دانی کرد.

منبع: hadese24
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران