پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00021:16 - 1400/06/29

طلای دست دوم نخرید/قیمت سکه در بازار امروز

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص وضعیت بازار گفت:بازار در  چند روز گذشته  مقداری کاهشی بوده و امروز هم ثبات نسبی داشته است. 

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلاو جواهر تهران، گفت: در حال حاضر معاملات طلای دست دوم انجام می شود، ولی  این امر به صورت عام از نظر قانون خلاف است.

وی ادامه داد: متاسفانه در بعضی از شهر‌ها برای آن کد هم در نظر گرفته اند و جدا از مسائل  اقتصادی‌، معامله طلای دسته دوم از نظر پزشکی و بهداشتی  مضراتی دارد.

  • محمد ولی گفت: زیورآلات طلا که در کشور ما به هر صورت  تولید می شود و مورد استفاده  قرار می گیرد، زمانی کارایی خود را از دست می دهد و مجددا باید  وارد  چرخه ذوب طلا قرار بگیرد،  احیا و برای تولید آماده شود.اگر ما طلا را طی سال‌های سال  دست به دست بچرخانیم و دوباره داخل  ویترین بگذاریم عملا در حال  مبارزه  با کارگاه داری و تولید و  اشتغال هستیم. 
  • محمد ولی گفت :متاسفانه این موضوع در بعضی از شهرها  مورد موافقت اتحادیه ها قرار گرفته و حتی مجوز هم برای آن صادر می کنند در حالی که  قیمت  این اجناس  ارزانتر نیست و در خیلی موارد  با قیمتی همانند  کار نو  می فروشند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص وضعیت بازار گفت:بازار در  چند روز گذشته  مقداری کاهشی بوده و امروز هم ثبات نسبی داشته است. 

او افزود: هر اونس جهانی طلا هم اکنون ۱۷۶۶ دلار و ۴۰ سنت و هر اونس نقره ۲۲ دلار و ۴۶ سنت است.

محمد ولی گفت : همچنین امروز قیمت سکه طرح قدیم،  ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان  و سکه امامی ۱۱,۶۴۰,۰۰۰ تومان است./باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران