پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00009:56 - 1400/07/03

ناگفته های پدر علی لندی از فداکاری پسرش / در آخرین لحظات زندگی پسر فداکار ایذه ای چه اتفاقی افتاد

کارگرآنلاین|علی لندی، پسر نوجوان ایذه‌ای که برای نجات جان دو زن در حادثه آتش‌سوزی جانش را به خطر انداخته و دچار سوختگی شدیدی شده بود، ۱۵روز پس از این حادثه به‌دلیل شدت جراحات وارده روی تخت بیمارستان جانش را از دست داد. اما در آخرین لحظات زندگی پسر فداکار ایذه ای چه اتفاقی افتاد؟

این نوجوان 15ساله که ساکن شهرستان ایذه در استان خوزستان بود روز ۱۸ شهریورماه امسال درحالی‌که به خانه خاله‌اش رفته بود متوجه شد در خانه همسایه اتفاقی افتاده است. زنی80ساله و دخترش به‌دلیل آتش گرفتن کپسول پیک‌نیک در میان شعله‌های آتش گرفتار بودند و جان‌شان در خطر بود. علی وقتی از ماجرا با خبر شد با شجاعت به دل آتش زد و کپسول پیک نیک را برداشت و برای آنکه خطر برطرف شود تصمیم گرفت آن را از بالکن خانه خاله‌اش به بیرون بیندازد اما چون بالکن حفاظ داشت خودش دچار سوختگی شد. در جریان این حادثه دو زن همسایه دچار سوختگی محدودی شدند و از مرگ نجات پیدا کردند اما پسر فداکار دچار 90درصد سوختگی شد و پس از انجام درمان اولیه در ایذه برای انجام درمان تخصصی به بیمارستانی در اصفهان انتقال یافت. وقتی خبر فداکاری نوجوان ایذه‌ای در رسانه‌ها منتشر شد همه به تقدیر از او پرداختند و برای سلامتی‌اش دست به دعا بردند. او با آگاهی از اینکه ممکن است جانش به خطر بیفند به دل آتش زده و موفق شده بود 2نفر دیگر را از مرگ نجات دهد. این اقدام او بازتاب گسترده‌ای داشت و همه با نگرانی اخبار مربوط به درمان او را دنبال می‌کردند. چند روز قبل  داوود لندی، پدر علی در گفت‌وگو با همشهری آخرین وضعیت او را شرح داد و از همه مردم خواست برای پسرش دعا کنند. آنطور که او گفت علی دچار جراحت‌های عمیقی شده و از سر تا پایش سوخته بود؛ با وجود این هوشیاری‌اش خوب بود. پزشکان منتظر بودند تا با بهبود شرایط زخم‌های علی او را جراحی کنند. او 15روز روی تخت بیمارستان تحت درمان قرار داشت تا اینکه شرایط بدتر شد و پسر فداکار ایذه‌ای بامداد جمعه جانش را از دست داد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از نام‌گذاری یک مکان ورزشی در ایذه به نام علی لندی، نوجوان فداکار خبر داد. افشین حیدری گفت: اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با هماهنگی اداره ورزش ایذه یکی از مکان‌های ورزشی شهرستان ایذه را به‌زودی به نام علی لندی نام‌گذاری و ثبت می‌کند.

ناگفته های پدر علی لندی

  • حالا یک روز از مرگ این پسر شجاع ایذه‌ای می‌گذرد پسری که نامش دهان به دهان چرخیده و حالا همه او را یک قهرمان ملی می‌دانند. پدر علی که غمی بی‌امان گلویش را چنگ می‌زند به سختی از آخرین دقایق زندگی علی می‌گوید: «برای کاری بیمارستان را ترک کرده بودم.  همسرم در کنار علی بود. هنوز ساعت 12 شب نشده بود که ناگهان علی حال جسمی‌اش بهم می‌ریزد. رنگ رویش کبود می‌شود.  بیمارستان خبردار می‌شود. پزشکان خود را به بالین علی می‌رسانند. شوک می‌دهند و اقدامات پزشکی انجام می‌دهند اما  فایده‌ای نداشت. ساعت 12 شب علی جانش را از دست می‌دهد. ما خیلی خوشبین بودیم. منتظر بودیم علی به شرایط پایداری برسد تا او را جراحی کنند، اما نشد. داغ بزرگی بر دلمان ماند.  در بیمارستان اهواز، پزشکان معتقد بودند که علی 91 درصد سوختگی دارد اما پزشکان در بیمارستان امام موسی‌کاظم 85 درصد سوختگی اعلام کردند. در این مدت هم علی جراحی نشد چراکه شرایطش پایدار نبود. تنها معاینات اولیه انجام می‌شد و پانسمانش را عوض می‌کردند.»
  • این پدر داغدیده در ادامه از تماس دولتمردان گفت: «ساعت حدودا 12 ظهر بود که معاون اول رئیس جمهوری از  دفتر ریاست جمهوری مستقیما با من تماس گرفتند و مرگ علی را تسلیت گفتند.  تا این ساعت اقدامات پزشکی قانونی انجام شده و قرار است بعد از مراسم بدرقه علی که از سوی استانداری انجام می‌شود پسرم را از اصفهان به شهرمان ایذه منتقل کنیم و او را در همان روستایمان خاکسپاری کنیم. من به پسرم افتخار می‌کنم با وجود سوختگی بالا اما با این حال می‌گفت که هر شخص دیگری نیز به جای من بود همین کار را می‌کرد و اگر دوباره چنین اتفاقی رخ دهد باز هم همین کار را انجام خواهم داد.»
منبع: hadese24
اشتراک گذاری در :
روحش شاد
خوشا به غیرتش واقعا بایدهمه چنین بچه هایی تربیت کنند مثل علی شجاع روحت شاد قهرمان
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران