پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:21 - 1400/07/14

۲۱۶ نفر دیگر تسلیم کرونا شدند/عبور تزریق واکسن از ۶۰ میلیون دز

کارگر آنلاین/ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در عین حال شمار تزریق واکسن در کشور از ۶۰ میلیون دز گذشت.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در عین حال شمار تزریق واکسن در کشور از ۶۰ میلیون دز گذشت.

 تعداد تلفات روزانه کووید۱۹ روز گذشته(سه شنبه) به عدد ۲۱۶ و پایین ترین رقم پس از پایان خیز پنجم کرونا و رسید و امروز نیز بر همین عدد متوقف ماند.

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و روز جمعه ۹ مهر ماه و بر اساس اعلام وزارت از کشور عبور کرد.

در این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات یکصد و ۱۲۰ هزار نفر رسید.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا(اسفند ۹۸) در کشور رسید.

بدون شک رویکرد دولت سیزدهم در افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون تاثیر بسزایی در کاهش تلفات و موارد بستری کرونایی گذشته اما کارشناسان بر این باورند پایان خیز پنجم به معنای پایان کرونا نیست و نسبت به احتمال وقوع خیز ششم کرونا در کشور و از آبان ماه هشدار می دهند.

به هر روی روابط عمومی وزارت بهداشت امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، از روز گذشته تا امروز ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۴۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۰۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۴۵۸ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۱ هزار و ۷۷۹ نفر رسید.

۵ میلیون ۱۵۳ هزار و ۴۸ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین تا کنون ۳۲ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۹۴۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تزریق واکسن کرونا در ایران از مرز ۶۰ میلیون دُز گذشت

تا کنون ۴۲ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۲۲۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۷ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۷۲۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۴۵ دُز رسید.

همچنین در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران