پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00005:05 - 1400/07/16

احداث راه‌آهن شیراز-بوشهر در دولت سیزدهم سرعت می‌گیرد

اقتصادی/وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مشکلات اسناد مالکیت واحدهای مسکونی استان بوشهر حل می‌شود، از تکمیل فاز دوم راه دیر-شیراز و و همچنین راه‌آهن شیراز-بوشهر در دولت سیزدهم، خبر داد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان بوشهر با شرکت در شورای اداری شهرستان دیر، با تاکید بر اینکه عقب‌ماندگی‌های این شهرستان جبران می‌شود، اقدامات مهم دولت سیزدهم را انجام واکسیناسیون سراسری کرونا برای مردم و همچنین برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات معیشت مردم تلقی کرد.

  • وی افزود: در وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کنیم تا روند ساخت و تکمیل زیرساخت‌های استان بوشهر سرعت بگیرد.
  • وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه استاندار بوشهر فردی مومن و آشنا به مسایل استان است، تاکید کرد: با کمک و همراهی مجموعه دولت و مجلس، تغییرات مناسبی را در استان بوشهر ایجاد می‌کنیم.

قاسمی گفت: تکمیل کریدور سواحلی جنوب که نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد دریامحور دارد و از چابهار، آغاز و به شلمچه ختم می‌شود در حال انجام است که از پیشرفت مناسبی نیز برخوردار است. تلاش خواهیم کرد تا ۱۴۰۱ این پروژه بزرگراهی در استان بوشهر تکمیل شود.

  • وی تاکید کرد: تکمیل راه‌آهن شیراز-بوشهر نیز در دستور کار قرار دارد. تلاش می‌کنیم تا در دولت سیزدهم این پروژه به پیشرفت مناسبی دست پیدا کند.
  • وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل اتوبان ساحلی دیر به بوشهر با تامین مالی در دستور کار قرار می‌گیرد.
  • قاسمی با اشاره به اینکه راه جم-شیراز پیش‌تر از محل اعتبارات وزارت نفت احداث شد، افزود: آغاز احداث و تکمیل فاز دوم راه جم- شیراز، با اعتبارات وزارت راه‌وشهرسازی و وزارت نفت، در دستور کار قرار می‌گیرد.
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه