تاریخ : 09:35 - 1400/08/17
کد خبر : 1076277
سرویس خبری : کارگری و اقتصادی
 

خبر خوب| تصویب طرح توسعه میدان نفتی چنگوله در وزارت نفت

خبر خوب| تصویب طرح توسعه میدان نفتی چنگوله در وزارت نفت

کارگر آنلاین | نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه میدان نفتی چنگوله در وزارت نفت تصویب و سرمایه گذاری جدید برای بهره برداری از ظرفیت های نفت و گاز استان ایلام آغاز شد.

علی‌اکبر بسطامی صبح امروز در گفت‌وگو با فارس در ایلام گفت: طی پیگیری‌های متعدد مجمع نمایندگان استان در مجلس و مذاکراتی که با مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و وزیر نفت در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شد امروز مجوز بهره برداری از میدان نفتی چنگوله صادر و عملیات اجرایی آن هم به زودی آغاز می‌شود. 

  • وی با بیان اینکه عملیات اجرایی میدان نفتی چنگوله در دوران وزیر قبلی با سنگ اندازی و بدون دلیل کارشناسی معطل مانده بود افزود: این عملیات امروز با نگاه مثبت وزیر جدید وارد فاز اجرایی شد.
  • نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: حفاری ۶ حلقه چاه تولیدی، ۲ حلقه چاه تعمیری در میدان و یک حلقه چاه اکتشافی در نقطه "زینی‌فی"  مابین آذر و چنگوله، احداث زیرساخت‌های لازم برای عملیات زمین شناسی و ارزیابی ارتباط دینامیکی میدان آذر و چنگوله برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان مربوطه پیش بینی کرده‌اند روزانه ١٥ هزار بشکه نفت خام از این میدان نفتی استخراج و به بازارهای هدف صادر شود.